Pamaryje sklandė literatūrinio rudens paukštė

IMG 01062015 rugsėji 16 d., Virginija Veiverienė

Rugsėjo 10 d. į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteką skubėjo kūrybinio žodžio skleidėjai iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Čia vyko kas trejus metus organizuojamo literatūrinio rudens šventės-konkurso „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” baigiamieji renginiai. Penktąjį kartą į Pamario žemę rinkosi kraštiečiai ir šilutiškiai literatai, mokslinės humanitarikos autoriai, knygų iliustruotojai ir vertėjai.

Nuo pat pavasario solidi vertinimo komisija skaitė, analizavo, svarstė konkursui pateiktus 2013–2015 m. išleistus leidinius, ieškojo geriausios knygos ir geriausio autoriaus, kuris būtų vertas antrosios (pirmoji įteikta 2012 m.) Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laureato vardo. Šilutės kraštiečių kūrybos kraitė minėtu laikotarpiu papildyta kone 100 naujų knygų, iš kurių vertinti buvo atrinkti 65 leidiniai, atitinkantys konkurso nuostatų reikalavimus.
Po nuotaikingų sutiktuvių viešojoje bibliotekoje dvidešimt septyni literatūrinio rudens dalyviai pasklido po visą rajoną, kur susitikimuose su vietos bendruomenėmis dalijosi kūrybine šviesa ir šiluma. O jau kitą dieną Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario Brass” (vadovas Gražvydas Raila) garsai kvietė į literatūrinio rudens konkurso laureato ir nominantų paskelbimo ir apdovanojimo šventę. Įdėmiai ir atidžiai dalyviai išklausė konkurso vertinimo komisijos pirmininkės, literatūrologės dr. Almos Lapinskienės parengtos kraštiečių kūrybos apžvalgos, kurioje netrūko pagiriamųjų, paskatinamųjų žodžių kūrėjams, bet kartu pareikšta ir kai kurių pastabų leidėjams ar patiems autoriams.
2015 metų literatūrinio rudens konkurso „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” laureate ir Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laimėtoja paskelbta rašytoja, pedagogė Edita Barauskienė už istorinį romaną „Tolminkiemio sodininkas”, skirtą Kristijono Donelaičio asmenybei. Prizą ir gėlių puokštę laureatei įteikė rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Prizais ir diplomais apdovanoti devynių konkurso nominacijų laimėtojai: „Poezijos” nominacija už eilėraščių knygą „Vakaro posmai” skirta Algimantui Kiminiui, „Ištikimybės Šilutės ir jos krašto tematikai” nominacija už knygą „Macikai: sugrįžimas atminties takais” įteikta žurnalistui Stasiui Mėlinauskui, „Mokslo populiarinimo” nominaciją už istorinę apybraižą „Švėkšnos „Saulė” laimėjo krašto istorijos tyrėjas Petras Čeliauskas, „Memuaristikos” nominacija už leidinius „Dainininko likimas. Tonius” ir „Gyvenimas, nutekėjęs kaip upė” įvertinta pedagogė, literatė Dalia Žibaitienė, „Kūrinių vaikams ir jaunimui” nominacija už 5 knygeles vaikams įteikta vienam orginaliausių ir įdomiausių šiuolaikiniam vaikų rašytojui Sigitui Poškui, „Vizualinės raiškos” nominacija už iliustracijas autorinei knygai „Žaliosios istorijos” – menininkei, literatei Giedrei Bulotaitei, „Mokslinės literatūros” nominacija už parengtą knygą „Du laiškai” paskirta prof. dr. Dainorai Pociūtei, „Jaunojo kūrėjo” nominacija už fantastinę apysaką „Mes iš žemės” – talentingajam Oskarui Venckui, „Literatūrinio rudens staigmena” už išleistą knygą „Laiškai mokytojui”pripažintas Šilutės Hermano Zudermano literatūrinės kraštotyros klubas.
Nors, anot laureatės E. Barauskienės, kuriama ne dėl konkursų ar apdovanojimų, tačiau kūrybinis bendravimas, susitikimai su skaitytojais teikia energijos ir minčių polėkį, skatina tolimesniems ieškojimams, sugulantiems į naujas knygas. Juk netruks prabėgti trys metai, kai Šilutės padangėje vėl bandysime prisijaukinti žodį, paukštį, debesį…

IMG 0003 2

IMG 0003 6IMG 0003 4

IMG 0003 5

 

 

 

IMG 0009

IMG 0011

IMG 0013

IMG 0067

IMG 0094

IMG 0077

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 0119

IMG 8875IMG 0070IMG 0151

Spausdinti
Facebook komentarai