„Pietų skaitiniai” Pašyšių bibliotekoje

SAM 33082015 m. rugsėjo 18 d., Danutė Adomavičienė
Kas trejus metus į Pamario kraštą sugrįžta tarptautine tapusi literatūrinio rudens šventė-konkursas „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…”. Šis tradicinis renginys Pamario kraštą pasiekė ir šiais metais. Rugsėjo 10 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusios šventės atgarsiai pasiekė atokiausius Šilutės krašto kampelius. Susipažinti su konkurso dalyviais turėjo galimybę ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo skaitytojai. Į „Pietų skaitinius” jaunuosius knygų bičiulius pakvietė vertėja Jurgita Marija Abraitytė, rašytojas Sigitas Poškus, o suaugusiems savo gyvenimo istoriją ir kūrybą pristatė Klaipėdos krašto kūrėjas Vilimantas Zablockis.

Vilniaus universitete islandų filologijos studijas baigusi Jurgita Marija Abraitytė skaitytojams pristatė knygutes vaikams ,,Viskas apie trolius”, „Dideli pabaisiukai neverkia”, išverstas iš islandų kalbos. Gausiai iliustruotos knygutės sužavėjo vaikus. Jiems buvo įdomu sužinoti apie vertėjo profesiją, apie J. M. Abraitytės pasirinktas studijas ir kūrybinius ieškojimus, lietuvių ir islandų kalbų skirtumus ir panašumus. Islandiškai tariami žodžiai kėlė ne tik susidomėjimą, bet ir nuoširdų vaikų juoką. Aktyviausius ir įdomiausius klausimus uždavusius skaitytojus renginio viešnia apdovanojo knygelėmis.
„…kažin ar galima atskirti pasaką nuo gyvenimo. Pasaka ir gyvenimas dvi tos pačios monetos pusės, siela ir kūnas. Rašant vaikams negali būti piktas ir nelaimingas, o gyvenimas nusidažo įvairiom ryškiom spalvom”, – taip į susirinkusią auditoriją kreipėsi vaikų rašytojas, 2007 metų literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” laureatas, 2015 metų „Kūrinių vaikams ir jaunimui” nominantas Sigitas Poškus.
Įtraukianti S. Poškaus kūryba sudomino ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Skaitai skaitai ir dar norisi. Geros nuotaikos pliūpsnis, įdomūs garsų sąskambiai, charizmatiška rašytojo asmenybė prikaustė visų dėmesį. Vaikams poetas pristatė naujas knygeles: „Pusryčių skaitiniai”, „Pietų skaitiniai”, „Vakarienės skaitiniai”. Autorius klausytojus sudomino savo trumpais, humoristiniais, sodria, artima tautosakai, kalba parašytais eilėraščiais. Jaunieji skaitytojai smalsiai sekė autoriaus skaitomus tekstus, o rašytojas šmaikščiai žaidė žodžių reikšmėmis ir sąskambiais. S. Poškaus kūriniuose sudėtos žaismingai ir meniškai parašytos istorijos, žadinančios vaizduotę, skatinančios įsižiūrėti į šalia esančių „mažųjų padarėlių” pasaulį. Kartu su autoriumi vaikai mokėsi skaičiuoti, kalbėjo meilės burtažodžius, kartu su varna Monika keliavo po mūsų krašto vietoves. Visiems buvo įdomu, iš kur autorius semiasi tiek idėjų ir minčių savo kūrybai. Jo kuriamas pasaulis kartais keistas, neįtikėtinas, bet visada šviesus ir jaukus – mažam ir dideliam. Bibliotekos salė prisipildė vaikų juoko ir klegesio. Smagu su autoriumi buvo padainuoti jo sukurtą „Linksmųjų vabaliukų” dainelę. Rašytojas yra pelnęs premiją už svarbiausią metų vaikų literatūros debiutą, jo knygas „Vieną kartą” (2003) ir „Amalgama” (2007) Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius pripažino geriausiomis Metų poezijos knygomis vaikams.
Kitas renginio svečias – metafizikos daktaras, poetas Vilimantas Zablockis pristatydamas save ir savo kūrybą sakė: ,,Kiekvienas iš mūsų sielos gilumoje jaučia, jog gimė dėl kažko labai svarbaus. Tik, deja, ne visiems pavyksta nugyventi gyvenimą taip, kad suvoktume ir įvykdytume šiame gyvenime tikrąją savo paskirtį. Esame dieviškos, tačiau netobulos būtybės”. Tokia ir šio autoriaus kūryba – persmelkta gyvenimo prasmės ieškojimų, savianalizės ir egzistencijos temų.
Prie arbatos puodelio, jaukioje aplinkoje susirinkusieji dar ilgai diskutavo su svečiais, dalijosi savo patirtimi. Atsisveikindami rašytojai visus pradžiugino dovanomis – knygomis ir kompaktiniu disku. Renginio dalyviai išsiskirstė pakilios nuotaikos, kiekvienas išsinešdamas literatūrinės paukštės giesmę…

SAM 3309SAM 3311

 

Spausdinti
Facebook komentarai