Netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekoje

Netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekoje2015 m. rugsėjo 28 d., Vaida Nausėdaitė

Rugsėjo 21–23 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų pagrindinės mokyklos 5, 7 ir 10 klasių mokiniams (mokytojos Asta Neimantienė ir Nijolė Sodonienė).

Mokinių vasaros atostogų metu Kintų biblioteka persikėlė į Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcį centrą, tad netradicinių pamokų metu mokiniai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygų fondais bei jų išdėstymo tvarka naujose patalpose. Kintų filialo vyr. bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė paruošė praktinę užduotį – mokiniai patys bandė rasti reikalingą knygą. Kiekvienas gavo lapelį, kuriame buvo parašyta autoriaus pavardė ir knygos pavadinimas. Išklausę, kokia tvarka knygos surūšiuotos lentynose, mokiniai ėmė patys ieškoti reikiamos knygos. Vieni šią užduotį įveikė lengvai, kitiems reikėjo gerai paplušėti, mat ne iš karto buvo aišku, kurioje lentynoje ieškoti – teko ir abėcėlę iš naujo pakartoti. Suradus knygas mokinių laukė dar viena užduotis – rasti knygos anotaciją ir trumpai ją pristatyti visai klasei, nes būtent anotacija padeda greitai įvertinti knygos turinį ir ar ji bus įdomi skaitytojui.
Daugeliui mokinių sėkmingai įveikus užduotis tapo aiškiau, paprasčiau orientuotis naujose patalpose, nepaklysti tarp knygų lentynų, o atėjus į biblioteką po pamokų – savarankiškai rasti patinkančią knygą.

Netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekojeNetradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekojeNetradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai