Etnografinė pamoka bibliotekoje „Rykaun vaikai pamarės”

Etnografinė pamoka bibliotekoje „Rykaun vaikai pamarės"2015 m. spalio 17 d., Liuda Nausėdienė

Rudeniškai spalvingą spalio 15 d. rytą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos tylą užgožė mažųjų šurmulys. Svečiavosi miesto lopšelių-darželių ugdytiniai. Programą, Skirtą Lietuvos etnografinių regionų metams, „Rykaun vaikai pamarės” atliko vaikų lopšelio-darželio „Pušelė” auklėtiniai. Šio renginio organizatorė ir sumanytoja – muzikos mokytoja Irena Žėkienė, jai talkino pagalbininkės – priešmokyklinio ugdymo auklėtojos Danguolė Razantienė ir Remigija Šlyžiuvienė.

Šišioniškių tarme skambėjo pasakojimai, legendos apie Pamario kraštą, miesto pavadinimo kilmę. Mažieji šoko ir dainavo tik Mažosios Lietuvos kraštui būdingus šokius bei dainas. O kur dar atlikėjų drabužių autentiškas grožis. Viskas liejosi muzikalia spalvinga akvarele. Prasidėjus lietuvininkų žaidimams visi įsisuko į bendrą ratelį.
Svečių renginyje taip pat netrūko. Pasižiūrėti įspūdingos programos ir drauge pažaisti atskubėjo lopšelio- darželio „Pušelė” dešimtos ir vienuoliktos grupės priešmokyklinukai su savo auklėtojomis, mažųjų atlikėjų tėveliai. Renginį stebėjo Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė ir Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Nijolė Rimkuvienė.

Etnografinė pamoka bibliotekoje „Rykaun vaikai pamarės"Etnografinė pamoka bibliotekoje „Rykaun vaikai pamarės"

 

Spausdinti
Facebook komentarai