Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?”

Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?"2015 m. spalio 19 d., Vida Mišeikienė

Penktadienio popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale, vykdant projektą „Bendruomenės „HUB’as” bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą”, vyko edukacinis užsiėmimas ,,Šiaudų sodas – kas tai?”, kurį mielai sutiko vesti Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro edukatorė Nijolė Stanelienė.

Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?"Šiaudų sodas – kas tai? Anot edukatorės, šiaudų sodas – lietuviška mandala. Šiaudų sodas ne tik grožis, jame – mūsų tradicijos, kabinamos virš stalo, o stalas yra sakralinė vieta, kur susirenka visa šeima. Senovėje į šiaudą žiūrėjo kaip į žmogaus kūną. Šiaudas „išnešioja” varpą, grūdą. Javai simbolizuoja nenutrūkstamą gyvybę. Jie vėl bus pasėti, vėl tęs rugio gyvenimą. Dėl to su šiaudais buvo elgiamasi pagarbiai. Nereikia užmiršti, kad šiaudai buvo naudojami ir stogams dengti, ir apavui, skrybėlėms gaminti.
Norint sukuti gražų kūrinį iš šiaudų prireikia didelio pasiruošimo. Birželio mėnesį prasideda pasiruošiamieji darbai. Javus reikia nupjauti, kol dar nesubrendo grūdas, o tik graži varpa. Po to laukia ilgas džiovinimo laikotarpis. Kai jau visi rudens darbai nudirbti, ilgais rudens vakarais galime pradėti šiaudo paruošimą tolimesniems darbams. Tinkamai sukarpyti šiaudą, nieko neišmetant, nes galima pasigaminti gražių darbelių.
Užsiėmimo metu susirinkusieji mokėsi pasidaryti gėles, angelėlius, ežiukus, pynė šiaudinę pynę, kurią buvo nelengva pinti, nes reikėjo suprasti pynimo techniką. Nepastebimai prabėgo laikas kuriant gražius darbelius iš šiaudo. Dažnai nesusimąstome, kiek galima gražaus padaryti iš paprasto šiaudo. Dalyviai labai daug sužinojo apie šiaudo reikšmę gyvenime.

Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?"Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?"Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?"Edukacinis užsiėmimas „Šiaudų sodas – kas tai?"

Spausdinti
Facebook komentarai