Prisimenant didžius savo krašto žmones

Prisimenant didžius savo krašto žmones2015 m. lapkričio 5 d., Daiva Milkerienė

Prieš pat Vėlines Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale pristatyta naujai parengta dokumentinė paroda „Sušildyti Vėlinių žvakių šviesos: Švėkšnos kapinėse palaidoti žymūs šio krašto veikėjai”.
Pristatydama parodą Inkaklių filialo bibliotekininkė D. Milkerienė priminė, kad dar liepos mėnesį buvo surengta ekspedicija į Švėkšnos kapines, kurios metu ieškota žymių žmonių palaidojimo vietų, fotoaparatais fiksuoti jų kapai ir paminklai.

Tad pačia svarbiausia surinkta informacija ir norėta pasidalinti su bibliotekos lankytojais. Parodoje pristatomi ne tik Švėkšnos miesteliui nusipelnę žmonės, jų darbai buvę svarbūs visai Lietuvai. Su šia vietove susijęs pirmasis profesionalus lietuvių filologas, rašytojas, lietuvių literatūros klasikas Simonas Stanevičius; istorikas, lietuvių kalbos ir raštijos tyrėjas, bibliografijos pradininkas Jurgis Plateris; kunigas, kalbininkas, tautinio atgimimo dalyvis Mykolas Miežinis; daktaras, aušrininkas ir varpininkas, knygnešių organizatorius, visuomenės veikėjas Juozapas Rugys; kiti žmonės, palikę ryškų pėdsaką žmonijos atmintyje savo prasmingais darbais. Parodoje pateikiama svarbiausia informacija apie asmenį, jo nuveiktus darbus bei nuotrauka su palaidojimo vieta.
Džiugu, kad nuolat prižiūrimi šių žmonių kapai, o Vėlinių vakarą Švėkšnos kapinės suspindi lyg saulės kalnelis tamsoje, kviečiantis prisiminti didžius šio krašto visuomenės veikėjus. To siekta ir kuriant šią parodą.

 

Spausdinti
Facebook komentarai