Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai” atskleidė sakraliąją krikšto prasmę

Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai" atskleidė sakraliąją krikšto prasmę2015 m. lapkričio 9 d., Daiva Jucikaitė

Prieš dvejus metus Šilutės Rotary klubo nario Arūno Dikšo iniciatyva Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko labdaros vakaras, kuriame buvo renkamos piniginės aukos paremti brolio pranciškono Gedimino Numgaudžio OFM sumanymą ir idėją – sukurti dokumentinį filmą apie krikšto sakramentą, apeigų ir simbolių reikšmę.
Rudenišką lapkričio dienos pavakarę miestelėnai viešojoje bibliotekoje buvo pakviesti į Nacionalinės premijos laureato, dokumentinio kino režisieriaus Audriaus Stonio sakralinio dokumentinio filmo „Avinėlio vartai” (2014) pristatymą bei susitikimą su šio filmo sumanytoju, prodiuseriu broliu Gediminu Numgaudžiu OFM.

Renginį padėjo organizuoti jį inicijavęs šilutiškis Petras Janšauskas.
Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai" atskleidė sakraliąją krikšto prasmęBrolis Gediminas, pristatydamas filmą ir jo siužetą, kalbėjo apie šio filmo idėją, sukūrimo aplinkybes bei kūrybinį procesą. Filmas buvo kuriamas 3 metus: renkant šaltinius, studijuojant literatūrą bei vykstant į ekspedicijas po Jordaniją, Izraelį ir Jeruzalę. Šį filmą jis įvardijo kaip poetinį, neturintį jokių paaiškinimų, kuriame yra tiktai dokumentika. Pristatydamas filmo siužetą, jis akcentavo, kad filme nėra suvaidinto siužeto, jame užfiksuotos tik tikros gyvenimo akimirkos. Filme rodomi Lietuvoje ir užsienyje filmuoti krikšto apeigų vaizdai tarytum panaikina laiko ir erdvės pojūtį. Žiūrėdami filmą žiūrovai išvys skirtingų krikščioniškų konfesijų ir krikščioniškų tautų krikštijimo bei krikšto atnaujinimo apeigas: archajišką sentikių krikšto paprotį, Ruandos, Filipinų, Malaizijos ir kitų tautų krikštą Jordano upėje. Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai" atskleidė sakraliąją krikšto prasmęFilme nuosekliai parodytas ir katalikų krikšto sakramentas. Brolis Gediminas susirinkusiems šilutiškiams pasakodamas apie krikštą, jo apeigų ir simbolių prasmę bei reikšmę žmogaus gyvenime, minėjo, kad šiuo filmu siekė atidžiau pažvelgti į krikšto stebuklą bei krikšto siunčiamus ženklus. Filmas sukurtas tam, kad žmogus pajustų ir priartėtų prie paslaptingojo amžinybės sakramento – Krikšto ištakų. Kino juostoje parodyti Jordano upės vandenys, ankstyvųjų krikščionybės krikštyklų akmenys, kuriuos lietė pirmieji krikščionys, ir Jeruzalėje moters aramėjų kalba giedama Dievo malda įprasmina Krikšto stebuklą.
Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai” rodytas ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Lenkijoje, Izraelyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šis filmas tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje 2015 metais pelnė pagrindinį prizą.
Norintys daugiau sužinoti apie krikšto apeigas ir jų prasmę gali užsukti į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką (Tilžės g. 10), nes kompaktinį diską su šio filmo įrašu brolis Gediminas Numgaudis OFM padovanojo bibliotekos lankytojams.

 Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai" atskleidė sakraliąją krikšto prasmęDokumentinis filmas „Avinėlio vartai" atskleidė sakraliąją krikšto prasmę

Spausdinti
Facebook komentarai