Sausio 13-osios įvykius šilutiškiams priminė Kino diena

Sausio 13 362016 m. sausio 15 d., Žaneta Jokužytė

„Tikėk, Lietuva, mumis” – taip vadinosi sausio 13-ąją Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir filialuose surengta Kino diena, skirta Laisvės gynėjų dienai, šiemet minimai jau dvidešimt penktąjį kartą.
Vidurdienio metu, ruošiantis vaidybinio kino filmo „Mes dainuosim” peržiūrai, viešosios bibliotekos jaunųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai” nariai kūrybinių užsiėmimų metu gamino neužmirštuolės žiedus – sausio 13-osios simbolį, kviečiantį nelikti abejingiems istorinei atminčiai.

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pirmokai (mokyt. Virginija Macijauskienė ir Laima Akucevičienė) žiemiškai baltą bibliotekos kiemelį papuošė neužmirštuolių žiedais. Vėliau jie sugužėjo į Konferencijų salę, kur vyko vaidybinio kino filmo „Mes dainuosim”, paremto tikrais 1991 m. sausio įvykiais Lietuvoje, demonstracija. Filme pasakojama kelių šeimų istorija. Šie žmonės sausio 12-osios vakarą skubėjo iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno ir Medininkų, kad galėtų ginti savo šalies vardą Vilniuje – prie Lietuvos televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Jie norėjo kartu dainuoti tautines giesmes, sutikti bendraminčius, palaikyti vieni kitus ir kovoti už savo teisėtai išrinktą valdžią ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Filme atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai Sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus, buvo nužudyta trylika žmonių, daugybė sužeistųjų ir perpildytos ligoninių palatos. Tai filmas apie žmonių drąsą ir pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį. Po pietų filmą „Mes dainuosim” viešojoje bibliotekoje žiūrėjo suaugusiųjų auditorija. Šį filmą turėjo galimybę pamatyti ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialų lankytojai.

Sausio 13 29

Sausio 13 47

Sausio 13 63

Sausio 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šilutės miesto, Degučių, Usėnų, Vilkyčių, Žemaičių Naumiesčio filialuose sausio 13-ąją vyko Leono Vytauto Glinskio dokumentinio filmo „Laužai prie parlamento” demonstracija. Šis filmas išsiskiria tuo, kad vaizdo archyvuose nematyti sovietų tankų ar šaudymų, kuriuos kasmet matome per nacionalinį transliuotoją. Medžiaga išskirtinai pasakoja apie parlamento gynimą ir filmuota bemaž vien tik jo teritorijoje. Veiksmas toli gražu ne ramesnis negu kitose vietose, kur vyko beginklių žmonių susirėmimai su sovietine armija. Medžiagoje matomi pačių svarbiausių sprendimų priėmimai, katastrofiškos padėties valdymas, tautos susivienijimas bei priešprieša tarp buvusios SSRS fanatikų ir laisvos Lietuvos sąjūdžio bei paprastų piliečių.

Grabupių, Rusnės, Inkaklių ir Kintų filialuose bibliotekos lankytojai žiūrėjo dokumentinį filmą „Sausio 13-oji” (režisieriai Ramunė Rakauskaitė, Donatas Ulvydas). Filmas dar kartą priminė, kad tokiose kritiškose situacijose tauta gali būti vieninga, bebaimė, stipri kovojanti už savo laisvę.

DSCF2187

DSCF2162

DSCF2201

DSCF2202

DSCF2207

DSCF2213

Z.Naumiescio biblioteka

Grabupiu filiale

DSCN1882

P1130215

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai