Kintų mokiniai, Juozas Šikšnelis ir jo „baibokai”

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale veikia Juozo Šikšnelio darbų paroda „Baibokai ir jų lazdos”. Autorius mielai sutiko atvykti pas kolegas į Kintų biblioteką ir papasakoti apie kūrybą, skulptūras (kaip jas pats vadina – stovyklas), savo gyvenimą ir kasdienybę.DSCF7730
Juozas Šikšnelis (slapyvardis Raidas Dubrė) pristatomas kaip rašytojas, skulptorius, bibliotekininkas, tačiau pats savo kūrybą vertina kiek kukliau ir niekada nelaikė savęs nei rašytoju, nei skulptoriumi. Surengęs kelias dešimtis parodų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje jis išliko kuklus ir paprastas žmogus.
Ne vieną apdovanojimą už literatūros kūrinius pelnęs rašytojas renginio dalyviams skaitė ir naujausius savo tekstus, kaip pats pristatė – „paistaliones”. Susirinkusieji įdėmiai klausėsi rašytojo samprotavimų apie šių dienų gyvenimą, aktualijas ir prašė paskaityti daugiau.
Pasakojimai netilo ir visiems susėdus prie kavos, arbatos puodelio. Prieš išvykdamas autorius užsiminė, kad iš tokių susitikimų išvažiuoja tarsi „apsivalęs savo sielą”, pailsėjęs nuo miesto triukšmo.
Po pažinties su Juozu Šikšneliu kilo noras papasakoti apie jį ir tiems, kurie negalėjo atvykti į susitikimą. Tad bendradarbiaujant su Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Nijole Sodoniene Kintų filiale vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos „Asmenybė. Pasirinkimas. Aprašymas”. Septintos ir aštuntos klasės mokiniai plėtė akiratį, atliko praktinę-kūrybinę užduotį.
Bibliotekininkė Vaida ir mokytoja Nijolė mokiniams pasakojo apie Juozą Šikšnelį (Raidą Dubrę) ir jo kūrybą. Mokiniai, apžiūrėję iš medžio ir akmens sukurtų jo darbų, vadinamų „baibokais”, parodą turėjo pasirinkti vieną eksponatą ir dalykiškai bei meniškai jį aprašyti.

IMG_7187 IMG_7176 IMG_7165 DSCF7736

Spausdinti
Facebook komentarai