Seminaruose aptartos e-valdžios paslaugos Savivaldybėje ir 2015 metų gyventojų pajamų deklaravimo naujovės

IMG_50

Kovo 3 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „E-valdžios paslaugos Šilutės rajono savivaldybėje“. Šia tema susirinkusiems kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Komunikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas informatikas Antanas Balvočius ir vyriausioji specialistė Rasa Bičkauskienė.
Seminaro metu aptartos e-paslaugos, kurias galima gauti Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silute.lt, rubrikoje „Paslaugos“ (viešosios ir (ar) administracinės). Viena iš administracinių paslaugų – e-Demokratija. Tai viena iš elektroninės demokratijos priemonių, suteikianti galimybę gyventojams reikšti savo nuomonę įvairiais savivaldybės gyvenimo klausimais. Miesto problemos funkcija suteikia galimybę gyventojams užregistruoti pastebėtas problemas savivaldybės priziūrimoje teritorijoje. Gyventojai gali užregistruoti ir nurodyti gatvėse esančias duobes, kurias reikia sutvarkyti, neveikiančius gatvėse žibintus. Atsakingi Savivaldybės darbuotojai gauna informaciją apie problemas ir peržiūrėję gali imtis reikiamų veiksmų.
R. Bičkauskienė plačiau papasakojo apie svetainėje www.silute.lt pateiktus Administracijos teikiamų administracinių paslaugų sąrašus ir aprašus. Iš viso įvairūs Savivaldybės skyriai (Biudžeto ir finansų, Civilinės metrikacijos skyrius, Kaimo reikalų skyrius, t. p. paslaugos „Socialinės paramos išmokos“, „Socialinės paramos paslaugos“ ir kt.) teikia 196 el. paslaugas. Interneto svetainėje galima rasti paslaugos aprašymą, pateikiamas ir dokumento, kurį reikia pateikti Savivaldybei, pavyzdys. Patogu ir tai, kad svetainėje nurodyti dokumentai, kuriuos reikia pristatyti Savivaldybei norint gauti vieną ar kitą paslaugą.IMG_40
Aukštesnio lygio e-paslaugoms gauti reikalingas e-parašas, kad asmuo save identifikuotų. E-parašu pasirašytas elektroninis dokumentas, turi tokią pat teisinę galią kaip ir parašas rašytiniuose dokumentuose ir yra leistinas kaip įrodinėjimo priemonė teisme. A. Balvočius teigė, kad nuo 2000 metų LR įstatymai įpareigoja įstaigas ir organizacijas elektroninius dokumentus priimti tik su e-parašu. Pranešėjas minėjo, kad prisijungus prie e-pristatymo sistemos, įvairius oficialius dokumentus, pažymas, paraiškas ir pan. galima pateikti ir gauti internetu. Užsisakyti šią paslaugą galima Savivaldybės tinklapyje www.silute.lt.
Tą pačią dieną bibliotekoje surengtas dar vienas seminaras tema „2015 metų gyventojų pajamų deklaravimo naujovės“. Seminarą vedė Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.IMG_30
Pradžioje aptartos naujovės pažymose, kur turi būti duomenys ne tik apie nepateiktas ar nepatikslintas gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, bet ir apie nepateiktas, nepatikslintas nekilnojamojo turto mokesčio, pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas. Svarbi naujovė ta, kad deklaruota gyventojų pajamų mokesčio, privalomojo socialinio draudimo įmokos permoka bus grąžinta tik tada, kai bus pateiktos arba patikslintos visos privalomos pateikti ar patikslinti mokesčių deklaracijos bei dokumentai (penkių metų laikotarpio). Gyventojai turėtų įsidėmėti dar vieną naujovę – į pažymas bus perkelta perleisto nekilnojamojo turto įsigijimo kaina, į preliminarias pajamų deklaracijas bus įkelti paprastų (sandoriu buvo perleistas 1 objektas, sandoryje buvo tik vienas perleidėjas, ankstesniu sandoriu buvo įgytas 1 objektas) nekilnojamojo turto perleidimo sandorių duomenys. Būtina žinoti, kad į pažymas bus įkelti iš valstybinės įmonės „Regitra“ gauti duomenys apie transporto priemonių, neišlaikytų 3 metus, perleidimo pajamas. Pildant pajamų deklaracijas reikia atkreipti dėmesį į naują duomenų bloką. Jame turi būti pateikti duomenys apie kilnojamojo daikto, kuriam privaloma teisinė registracija, neišlaikyto nuosavybėje 3 metus, pardavimo ar kitokio perleidimo pajamas. Atsirado naujovių ir preliminariose deklaracijose: bus įkelti paprastų nekilnojamojo turto perleidimo sandorių duomenys Transporto priemonių, neišlaikytų 3 metus, perleidimo pajamos keliamos į preliminarią deklaraciją. Pildant metinę pajamų deklaraciją gautos palūkanos už suteiktas paskolas įmonėms arba gyventojams apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu nuo pirmo euro. Kai palūkanos už suteiktą paskolą gaunamos iš kito nuolatinio Lietuvos gyventojo, pajamų mokestį išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą turi palūkanas išmokėjęs gyventojas. Gautos palūkanos pagal indėlių sutartis, sudarytas iki 2014-01-01, neapmokestinamos, jeigu bendra suma neviršija 3 000 EUR.
IMG_10Seminaro metu atkreiptas dėmesys į tai, kad nuo 2016-01-01 savarankiškai mokančių privalomojo socialinio draudimo įmokas administruoja SODRA. D. Tribičienė paminėjo prašymo skirti paramą FR0512 vieną iš pateikimo būdų – siųsti paštu VMI prie FM Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyriui (Neravų g. 8, Druskininkai LT-66257). Aktualu žinoti ir dar vieną naujovę – pranešimas apie gautų pajamų ir įsigyto turto (įskaitant pasiskolintas pinigines lėšas) įsigijimo šaltinius (PRC911) turi būti pateiktas iki 2016 m. birželio 30 d.
Platesnę informaciją mokesčių klausimais galima rasti interneto svetainėje www.vmi.lt arba paskambinus telefonu 1882.
Primename, kad visą kovo mėnesį Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, I aukštas) ir filialuose vyks atvirų durų mėnuo – gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas elektroniniu būdu, konsultacijos lankytojams.

Spausdinti
Facebook komentarai