Šilutės komanda

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai: žygis, protų mūšiai ir kitos įdomybės

Kaip ir kasmet balandžio mėnesio paskutinę savaitę Lietuvoje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet ją minime jau 23-iąjį kartą. Jos šūkis yra „Kartu įveikiant krizes“, nes skirta apibendrinti tai, kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė tradiciškai prasidėjo bibliotekininkų žygiu Kazlų Rūdoje, kur saulėtą dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas įveikė 12 km trasą vaizdingu Sūduvos kraštu. Pasibaigus žygiui dalyviai vaišinosi skania grikių koše bei arbata. Žygį organizavo Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Balandžio 25 dieną F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje Šilutės jaunimui vyko protų mūšis „(Ne)atrastos bibliotekos“. Jame dalyvavo rajono jaunimo organizacijų ir mokyklų savivaldų nariai bei kiti moksleiviai, jaunimas iš Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos, Šilutės atviro jaunimo centro, JKL Šilutės skyriaus ir Lietuvos moksleivių sąjungos Šilutės skyriaus. Žaidynėse buvo klausimų, susijusių su senovės bibliotekų istorija, šiuolaikinėmis pasaulio bibliotekomis, jų architektūra, negirdėtais faktais bei įdomybėmis apie Lietuvos bibliotekas. Protų mūšis užbaigtas muzikiniu turu. Sužaidus visus turus paaiškėjo, kad 1-ąją vietą laimėjo Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai, 2-ąją vietą užėmė JKL organizacijos nariai, o 3-ioji vieta atiteko Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistams.

Balandžio 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkų komanda dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos organizuotoje viktorinoje „Šįryt nedirbu su Marium ir Marium“. 23-iosios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – „Kartu įveikiant krizes“, todėl visi viktorinos klausimai buvo susiję su Lietuvos bibliotekininkų draugija bei įvairiomis krizėmis – ekonominėmis, istorinėmis, asmenybės ir amžiaus, paties žodžio „krizė“ prasme, krizėmis muzikiniuose, literatūros kūriniuose ir pan.

Tą pačią dieną bibliotekininkai išbandė pernai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos sukurtą ir pristatytą kritinio mąstymo žaidimą „Populistas“. Žaidimo tikslas – analizuoti logines klaidas, skatinti mąstyti, kritiškai vertinti ir abejoti informacija, su kuria susiduriame socialinėse medijose ir kitose žiniasklaidos bei informavimo priemonėse. Žaidimo pagrindinė ašis – citatos, susijusios su sveika gyvensena, populiariąja kultūra, donoryste, žmogaus teisėmis, migracija, ekonomika, politika ir kitomis temomis.

Ovidijus Normantas,
Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnieji bibliotekininkai
Šilutės komanda Bibliotekininkai žygyje Žygio akimirka

Protų mūšio žaidimo pradžia Šilutės atviro jaunimo centro komanda Visa auditorija LMS komanda Pašnekesiai po protų mūšio Vydūno komandos nariai ir vedėjas JKL komanda ir vedėjas Pirmosios gimnazijos komandos nariai ir vedėjas Renginio akimirka Populisto žaidimo kortelės ir kavos puodelis žaidėjai klausosi vedėjos skaitomų paaiškinimų Nuotolinis protmūšis Bibliotekininkų žygyje

Spausdinti
Facebook komentarai