Švėkšnoje – keliaujantis protų turnyras, skirtas gimtajai kalbai

Čempionai.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, minėdama Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, inicijavo keliaujantį protų turnyrų turą „Kalba gimtoji lūposna įdėta…” po Pamario krašto gimnazijas, kviečiantį išbandyti savo jėgas ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias trečių klasių gimnazistus.
Kovo 8 d. antrasis keliaujančio protų turnyro turas vyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale.

Ankstyvą rytą Švėkšnos „Saulės” gimnazijos gimnazistai kartu su savo lietuvių kalbos mokytojomis Rasvita Kundrotaite ir Gitana Žigaityte rinkosi jaukioje bibliotekos palėpėje. Protų turnyro dalyviai pasiskirstė į penkias komandas, kurios nusiteikė kovoti ir laimėti čempiono vardą.
Puikiomis dabartinės ir senosios lietuvių kalbos, muzikos ir tautosakos žiniomis galėjo pasigirti „Geltonųjų” ir „Mėlynųjų” komandos, surinkusios vienodą taškų skaičių. Tačiau žaidime buvo svarbu ne vien tik žinios, bet ir greita dalyvių reakcija. Tai ir lėmė, kuri komanda taps protų turnyro nugalėtoja. Keliaujančio protų turnyro antrojo turo „Kalba gimtoji lūposna įdėta…” čempionais paskelbta „Geltonųjų” komanda.
Trečiasis turas, skirtas gimtajai kalbai, vyks kovo 17 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale. Čia rungsis Žemaičių Naumiesčio gimnazijos gimnazistai.

IMG_0537 IMG_0520 IMG_0513 IMG_0510 IMG_0496 IMG_0487 IMG_0485 IMG_0484 IMG_0469 IMG_0457 IMG_0456 IMG_0454

Spausdinti
Facebook komentarai