Tautodailininkės Birutės Baltutienės darbų paroda „Pavasario šaukliai: velykiniai margučiai ir verbos”

IMG_1984

Koks pavasaris be Velykų? Jos laukiamos mažų ir didelių. Juk taip smagu po žiemos pamatyti ryškių, gaivališkų spalvų, paimti kiaušinį ir jį paversti margu, spalvotu margučiu. Marginimo būdų, spalvų yra įvairių, o raštų raštelių – galybė!
Kviečiame apsilankyti Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir idėjų pasisemti iš tautodailininkės Birutės Baltutienės (Šilutė) darbų parodos „Pavasario šaukliai: velykiniai margučiai ir verbos”.
Parodoje eksponuojami dažyti ir ornamentuoti margučiai, simbolizuojantys gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, žydėjimą. Spalvos ryškios: geltona, žalia, raudona, žydra, mėlyna, juoda ir kt., o raštai ir ornamentai – įvairiausi.

Labiausiai stebina už vištos kiaušinius didesni margučiai. Paslaptis paprasta – tautodailininkė margino ir žąsų kiaušinius. Jie puikuojasi ir ant nedidukių, bet dailių verbų. Be to, parodoje galima išvysti medinių, vienspalvių margučių, net „margų apgavikų”!
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje (Tilžės g. 10, IV a.) eksponuojamą tautodailininkės Birutės Baltutienės darbų parodą „Pavasario šaukliai: velykiniai margučiai ir verbos” kviečiame aplankyti iki balandžio 16 d.

IMG_1983 IMG_1980 IMG_1979

 

 

 

 

 

paroda. Pavasario saukliai. plakatas_001

Spausdinti
Facebook komentarai