Pamario bibliotekos prisijungė prie akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ”

zemaiciu_naumiestis 1

Jau septintus metus kovo pabaigoje „Vaikų linija” inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ”, kurios pagrindinis tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Kiekvienais metais didelis būrys įstaigų aktyviai įsijungia į šios savaitės vyksmą visoje Lietuvoje. Šiais metais prie akcijos prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka bei jos filialai.zemaiciu_naumiestis 2

Viešojoje bibliotekojeKovo 16 d. į viešojoje bibliotekoje surengtą integruotą pamoką „Kaip atpažinti elektroninėje erdvėje patyčias”, rinkosi Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos trečiokai kartu su mokytoja Dalia Savickiene. Moksleiviams bibliotekos specialistė papasakojo kokios būna patyčios virtualioje erdvėje, kaip jas atpažinti, ir ką daryti, kad jų nebūtų bei kur kreiptis su jomis susidūrus, ugdė vaikų žinias ir įgūdžius priimant tinkamus sprendimus apie žmones, sutiktus internete, pasakojo, kokiose situacijose jie gali pasidalinti privačia informacija, mokė kaip patiems tinkamai elgtis internete. Pamokos pabaigoje susirinkusieji pasitikrino savo žinias atlikdami testą „Ar esi saugus internete?”Vieojoje bibliotekoje usimimai 2

DegučiuoseDegučių filiale vyko popietė vaikams ,,Išmokime gyventi be patyčių”. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Degučių skyriaus mokiniai diskutavo apie patyčias, kaip jos pasireiškia, ar mūsų maži „juokeliai” draugų būryje kartais nevirsta į patyčias. Vaikai žiūrėjo filmuką ,,Kovojame su elektroninėmis patyčiomis”, kuriame mokoma būti draugiškais visur ir visada, nuo patyčių mokėti apginti ne tik save, bet ir draugus.
GardameKūrybinės dirbtuvėlės „Draugystės namas” surengtos Gardamo filiale. Jose dalyvavo Gardamo pagrindinės mokyklos 3–4 klasių mokiniai ir jų auklėtojos Virginija Lidžiuvienė bei Sonata Lidžiuvienė. Dalyviai pasidalino mintimis apie patyčias, patiriamas mokykloje ar už jos ribų. Kai kurie vaikai prisipažino, kad ir patiems kartais kyla noras paerzinti ar pravardžiuoti klasės draugą. Pakalbėję apie patyčias vaikai priėjo prie išvados, kad reikia būti draugiškiems ir savo piešiniais kūrė draugystės namą.Vieojoje bibliotekoje usimimai 1
GrabupiuoseŠilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai peržiūrėjo keletą trumpo metražo animacinio pobūdžio filmukų bei filmą „Skriaudėjo šokis”, kuriame akcentuojamas patyčių atpažinimas ir strategijos, vaikų reakcijos į patyčias. Pakalbėję apie tai ką matė, vaikai dar pažiūrėjo Kukio ir Medučio filmukus, kurie buvo sukurti tolerancijai skatinti.
KatyčiuoseKatyčių filiale Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniai žiūrėjo filmą „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai!”.

Kintų pagrindinės mokyklos mokiniams parodytas filmukas apie patyčias internete, kaip nuo jų apsisaugoti. Jie ant popieriaus lapų piešė savo rankos kontūrus ir ant kiekvieno nupiešto pirštuko surašė, į ką gali kreiptis, jei patirtų patyčias. KintuoseRenginio metu buvo skaitomi tekstai apie įvairias situacijas, vaikai turėjo atpažinti skundimą ir pagalbos prašymą. Vyko diskusijos. Papasakota, kur vaikai gali kreiptis pagalbos ir kuo suaugusieji gali padėti, kai vaikai praneša apie patyčias.
Jauniesiems Juknaičių filialo lankytojams demonstruotas filmukas „Neskatink smurto, netoleruok patyčių” ir prevencinis filmukas prieš patyčias „Naujokė”. Aptartos įvairios filme matytos situacijos, mokiniams kilusios tiek teigiamos, tiek neigiamos reakcijos ir emocijos.

PašyšiuosePašyšių filiale susirinkusieji žiūrėjo meninį filmą ,,Virtualūs priekabiautojai”, kur pasakojama apie paauglę Teilor, patiriančią užgauliojimus internetinėje erdvėje bei parodomi būdai kaip susidoroti su situacija.
ŠyliuoseŠylių filialas kartu su Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokiniai renginio metu buvo mokomi pažinti savo jausmus, kalbėti apie juos, susidraugauti, spręsti konfliktus, prašyti pagalbos, padėti kitiems. Mokykloje vaikai piešė delniukus ir juos spalvino.
Traksėdžiuose„Skundimas ar pagalbos prašymas?” – toks užsiėmimas Traksėdžių filiale surengtas Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokiniams. Vaikams pateiktos įvairios situacijos, jie turėjo pasakyti, ar tai yra skundimas, ar pagalbos prašymas. Atlikdami užduotį jie parašė, kaip jaučiasi tie vaikai, kurie patiria patyčias, kokie jausmai kyla tiems, kurie stebi patyčias ir kaip jaučiasi vaikas, besityčiojantis iš kitų.traksedziai 1

Žemaičių NaumiestyjeŽemaičių Naumiesčio filiale vyko popietė ,,Patyčios – silpnųjų ginklas”. Išsiaiškinta, jog patyčios, tai ne tik pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, bet ir ignoravimas, gąsdinimas, apkalbinėjimas. Ieškodami atsakymo į klausimą, kodėl patyčios yra kasdieninis reiškinys ir kas labiausiai jomis užsiima, moksleiviai nusprendė, jog vaikai, kurie priekabiauja prie kitų vaikų, dažniausiai turi savų problemų, jų šeimose patyčios yra priimtinas bendravimo būdas. Vaikai sužinojo, kaip reaguoti susidūrus su patyčiomis ir kaip lengviausia jų išvengti. Moksleiviai žiūrėjo filmą patyčių prevencijos tema „Nekentėk tyloje”, po kurio dalijosi savo išgyvenimais, mintimis, pastebėjimais.
Akcijos metu Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje bei jos filialuose apsilankiusiems vaikams ir paaugliams buvo paaiškinta ir priminta, kad nesvarbu, kokios patyčių situacijos būna, jie gali jas sustabdyti, o nieko nedarant patyčios yra skatinamos.

payiai 1

kintai 2 kintai 1 katyiai yliai 1

deguiai

Spausdinti
Facebook komentarai