Poeziją skaitė vaikai

Kovo 19 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale jauniesiems skaitytojams surengta skaitymo akcija „Poezija kalba tiems, kurie supranta daugiau, negu gali jinai pasakyti” (Marcelijus Martinaitis), skirta Pasaulinei poezijos dienai.
Renginio pradžioje vaikams pristatyta virtuali paroda ,,Lietuvių poetai – vaikams.” Prisiminti lietuvių poetai, rašantys arba rašę vaikams – Kazys Binkis, Anzelmas Matutis, Justinas Marcinkevičius, Janina Degutytė, Sigitas Geda, Kostas Kubilinskas, Violeta Palčinskaitė, Alma Karosaitė, Juozas Erlickas ir kiti, o jų eiles skaitė patys vaikai. Vėliau su įdomumu jaunieji poezijos mėgėjai vartė eilėraščių knygeles, džiaugėsi iliustracijomis ir garsiai skaitė savo pasirinktus eilėraščius apie gamtą, tėvynę, jausmų pasaulį. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką bei mintį.
Popietės metu vyko pokalbis, kuriame iškilo klausimai: ką lengviau kurti – prozą ar poeziją, ar visi gali rašyti eilėraščius, ar tam reikia turėti talentą. Moksleiviai prisipažino, jog poeziją retai renkasi laisvalaikio skaitiniams, bet pasibaigus renginiui ne vienas išsinešė poezijos knygą paskaityti namuose. Bibliotekininkės Poezijos dienos proga palinkėjo ne tik skaityti, ne tik klausytis, bet ir patiems bandyti kurti eiles.

DSCF5701

Spausdinti
Facebook komentarai