Karpinių paroda „Gamtos nėriniai“ puošia Vilkyčių biblioteką

DSCF9892

Balandžio 21 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko susitikimas su kūrybinga vilkytiške Stase Jokimčiene, kurio metu pristatyta autorės karpinių paroda „Gamtos nėriniai“. Renginį paįvairino Vilkyčių pagrindinės mokyklos gitaristų ansamblio „Skambančios stygos“ atliekamos dainos (muzikos mokytoja Jolita Valutienė).

Vilkyčių bibliotekoje eksponuojami 24 ažūriniai karpiniai.

Parodos autorė Stasė Jokimčienė, kilusi iš Plungės rajono, Milašaičių kaimo, sako esanti tikra žemaitė ir turinti žemaitišką pasą. Jos vaikystė buvo apsupta dviejų kūrybingų moterų – mamos ir tetos, rankdarbiais puošusių namų buitį: nėrusių įvairių raštų servetėles, stalo takelius, mezgusių šalikus, megztinius, siuvinėjusių staltieses.

Viešnia turi ir muzikinių sugebėjimų, moka groti akordeonu, dainuoja. Nuo 2001 m. ji priklauso „Žemaičių Alkerio“ kolektyvui, o nuo 2012 m. dainuoja bei groja „Pajūrio krantų“ kolektyve.

Vilkyčių bibliotekoje jau buvo surengtos trys Stasės Jokimčienės parodos: 2009 m. – megztų rankdarbių paroda „Atspindžiai“ , 2013 m. – siuvinėtų rankdarbių paroda „Gyvenimo spalvos kūrybos raštuose“, 2015 m. – fotografijos paroda „Kelionių įspūdžiai“.

Parodos autorė prasitarė, kad turi svajonę sukurti paveikslą iš įvairiaspalvių sagų. Renginio svečiai vieningai nutarė, kad rinks visokias sagutes ir pristatys kaimelio auksarankei, kad ji galėtų savo svajonę įgyvendinti, o vietiniai gyventojai turėtų dar vieną puikią progą pasigrožėti nauja paroda.

DSCF9898 DSCF9886 DSCF9884 DSCF9874 DSCF9871 DSCF9863 DSCF9839 DSCF9858

Spausdinti
Facebook komentarai