Vaikai mokėsi išgirsti ir pamatyti pavasario pranašus

DSCN2109

Nors pavasaris ir spyriojasi, tačiau gamta pamažu bunda iš gilaus žiemos miego. Jau kur ne kur matosi gėlių žiedai, medžiai skleidžia gležnus pumpurus, vis dažniau girdime  paukščių giesmes.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos miesto filialo bibliotekininkės sukvietė skaitytojus į smulkiosios tautosakos rytmetį „Čiulba ulba ūbauja“. Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtas renginys visus susirinkusius įsuko į paukščių garsų pasaulį. Bibliotekininkė Virginija Degutienė žaismingai pristatė Ventės rago ornitologijos stoties direktoriaus Vytauto Jusio fotografijų parodą „Pavasario giesmininkai parskrido“. Ji supažindino vaikus su paukščiais, papasakojo apie ornitologo V. Jusiaus pomėgį paukščiams, jo kantrybę išlaukti momento, kad galėtų įamžinti pavasario giesmininką fotografijose.

Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytoja Rita Kriščiūnienė pakvietė moksleivius dalyvauti viktorinoje, kur užduotys buvo sudarytos pagal Selemono Paltanavičiaus knygą „Lietuvos paukščiai. Paklausyk, ką jie sako“. Ši knyga yra įgarsinta ir renginio dalyviai, išgirdę čiulbuonėlio giesmę, turėjo atspėti, koks paukštis gieda. Ne taip lengvai sekėsi įvardyti paukščius. Pasirodo, dar daug teks skaityti apie juos. Labiausiai sekėsi atpažinti tuos paukštelius, kuriuos dažniausiai matome ir girdime, o miško paukšteliai dar daug kam mažai žinomi.

Vaikai klausėsi nuotaikingos kompaktinės plokštelės – Sonatos Latvėnaitės-Kričenienės ir Petro Kričeno „Čiulba ulba ūbauja“. Po to visi deklamavo eilėraščius apie paukščius, dainavo dainas, minė mįsles. Moksleiviai skirstėsi smagiai nusiteikę ir praturtėję žiniomis apie margą paukščių gyvenimą.

DSCN2102 DSCN2098 DSCN2089 DSCN2087 DSCN2086 DSCN2079 DSCN2076 DSCN2075

Spausdinti
Facebook komentarai