Bibliotekininkai + dviratis = biblioteka ant ratų

Plazės ežeras

Plazės ežeras

Ankstų birželio 3 d. rytą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai – vyresnysis bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Donatas Dobilinskas ir  bibliotekininkė-bibliografė Inga Radavičiūtė, išsiruošė į Klaipėdą prisidėti prie Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos inicijuotos regiono bibliotekų veiklų viešinimo akcijos.

D. Dobilinskas – Nemirsetos kraštovaizdžio draustinyje

D. Dobilinskas – Nemirsetos kraštovaizdžio draustinyje

9 val. linksmai ir pozityviai nusiteikę Klaipėdos regiono bibliotekininkai susitiko I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, kur laukė kiekvienam asmeniškai skirtas maršruto planas ir… dviratis. O prieš akis – 25,4 km ilgio maršrutas iki Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos. Gausų būrį žygeivių išlydėjęs I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis  palinkėjo saugiai pasiekti kelionės tikslą.

Ratuoti 25 bibliotekininkai keliaudami grožėjosi nuostabia pajūrio gamta, kvėpavo tyru oru ir sustojo keliose įdomiose vietose. Pirmasis sustojimas – Baltijos jūros pakrantėje esantis aukštas skardis, vadinamas Olando kepure. Ši itin turistų lankoma vieta, kaip manoma, tokį pavadinimą gavo dėl panašumo į olandišką kepurę (kai žiūrima į jį iš jūros pusės). Nuo šio skardžio atsiveria platus jūros horizontas. Pasigrožėję kvapą gniaužiančiu vaizdu, dviratininkai patraukė Plazės ežero link. Prie pat šio vandens telkinio įrengtas paukščių stebėjimo namelis. Čia galima stebėti ne tik paukščius, bet ir apgaulingai ramų ežero gyvenimą. Finišo tiesiojoje stabtelėta Nemirsetos kraštovaizdžio draustinyje, prie šio kraštovaizdžio apžvalgos aikštelės. Išskirtinė Nemirsetos apylinkių vertė – gamtinė įvairovė.

13 val. finišuota Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur keliautojų jau laukė vaišės ir oficialioji renginio dalis – „Bibliotekos pažangai 2“  vykdomų projektų rezultatų, sukurtų produktų pristatymai, gerosios patirties pasidalijimas. Džiaugtasi, kad vykdant projektus ne tik įsigyta modernios technologinės įrangos, bet ir daug ko išmokta, patirta. Donatas Dobilinskas, pristatydamas Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos projektinę veiklą, daug neplepėjo. Šios bibliotekos vykdomą projektą „Bendruomenės „HUB’as” bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ pristatė patys projekto dalyviai. Kaip tai atrodė? Nufilmuotame ir kelias minutes trukusiame filmo siužete parodyta, kokia veikla per penkias darbo dienas – nuo pirmadienio iki penktadienio – vykdoma bibliotekoje.

Renginio pabaigoje bibliotekininkai džiaugėsi įspūdžių kupina diena. Net nusiminta, kad nenumatyta minti atgal – į Klaipėdą. Tikimės, kad tokio pobūdžio renginių dar bus, o dabar tiesiog laukiame kitų nuotykių ir iššūkių!

D. Dobilinskas pristato Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos vykdomą projektinę veiklą

D. Dobilinskas pristato Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos vykdomą projektinę veiklą

Bibliotekininkų dviračių žygio pirmasis sustojimas – Olando kepurė

Bibliotekininkų dviračių žygio pirmasis sustojimas – Olando kepurė

Spausdinti
Facebook komentarai