Literatūros rytmety Gardamo pirmokams atvertos bibliotekos durys

p_20160928_122606

Rugsėjo 28 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko literatūros rytmetys „Pirmosios knygelės kvapas su obuolių prieskoniu“, kurio metu biblioteką pirmą kartą aplankė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriaus pirmokai ir jų mokytoja Virginija Lidžiuvienė.

Mokiniams buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikų literatūros, kaip išsirinkti knygeles ir kaip galima susirasti reikiamą informaciją enciklopedijose. Būsimi skaitytojai buvo supažindinti su knygų išdavimo ir grąžinimo tvarka. Džiugu, jog visi žinojo, kaip bibliotekoje reikia elgtis: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Tam, kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai turėjo susipažinti su bibliotekos taisyklėmis, pasakyti priesaiką ir įsigyti Skaitytojo pažymėjimą. Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas saugoti, kad grąžinant į biblioteką jos būtų švarios ir nesuplėšytos.

Bibliotekininkė pasekė susirinkusiems pasaką apie katiną, kuris gyveno bibliotekoje. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi obuoliais ir saldainiais, o atsisveikinant kiekvienam pirmokui įteiktas kompaktinis diskas su dainelių vaikams įrašais ir knygos žymeklis, padėsiantis nepasiklysti skaitant įdomias bei paslaptingas pasakas. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę ir turėdami daug klausimų, į kuriuos jiems padės atsakyti bibliotekoje gyvenančios knygos.

p_20160928_115219 p_20160928_115215

Spausdinti
Facebook komentarai