Žemaičių Naumiestyje susitikę kraštiečiai dalijosi mintimis apie krašto istoriją

Zina Misevičienė

Rugsėjo 24 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale įvyko tradicinis kraštiečių susitikimas. Jis rengiamas kiekvienais metais per Mykolinių šventę.

Kraštiečiams muzikinę programą dovanojo Šilutės kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės. Nuotaikingos ansamblio atliekamos dainos  visus nuteikė  tolesniam kūrybingam darbui.

dscf6115

Susitikimo metu išklausyti du kraštiečių parengti pranešimai. Dr. Zigmas Malinauskas išsamiai papasakojo apie surinktą medžiagą monografijai „Žemaičių Naumiestis“, apie šiame krašte išaugusias iškilias asmenybes.  Muziejininkė Valentina Pielikienė kalbėjo apie Žemaičių Naumiesčio knygnešystės istoriją. Žemaičių Naumiesčio filialo vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Rimkienė papasakojo apie bibliotekos vykdomą projektą „Knygnešių kelias interaktyvioje erdvėje“.

Toliau vyko pasisakymai ir diskusijos, kuriose išsakytos mintys, kaip svarbu kuo geriau pažinti savo krašto istoriją, čia gyvenusius ir dirbusius bei savo darbais šį kraštą garsinusius žmones, kaip svarbu sugrįžti į gimtąsias vietas, norint pajusti, kaip dirba ir kuo gyvena jo žmonės.

Kraštiečiai susitikimo metu išrinko naują Žemaičių Naumiesčio kraštiečių draugijos tarybą, draugijos pirmininke išrinkta Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio filialo muziejininkė Valentina Pielikienė.

dscf6113

Spausdinti
Facebook komentarai