„Protų mūšio“ nugalėtojais paskelbti ir apdovanoti pareigūnų komandos „Viešoji policija“ nariai.

Pareigūnų ir jų bičiulių „Protų mūšyje“ – sukti bibliotekininkų klausimai

„Protų mūšio“ nugalėtojais paskelbti ir apdovanoti pareigūnų komandos „Viešoji policija“ nariai.

„Protų mūšio“ nugalėtojais paskelbti ir apdovanoti pareigūnų komandos „Viešoji policija“ nariai.

VILIJA BUDRIKIENĖ, „Šilutės naujienos“

Angelų sargų diena Šilutėje paminėta… Rojuje ir su angelais. Tokią profesinę šventę mūsų rajono policijos pareigūnams surengė išmanieji F.Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai kartu su Policijos komisariato vadovais.

Į ketvirtadienį surengtą jau ketvirtąjį Šilutės r. policijos komisariato darbuotojų protų turnyrą „Gink, saugok, padėk, bet išlik – 4“ pakviesti ir visuomenės atstovai. Pamankštinti protus tądien teko visiems: bibliotekininkai parengė daugybę suktų klausimų iš viso pasaulio kriminalistikos istorijos ir kitų sričių.

Visgi tradicijos išlaikytos: buvo ir sveikinimų, ir padėkos žodžių atsakingai dirbantiems pareigūnams.

Buvo padėkų ir linkėjimų
Devynios komandos po 5 narius – tiek „protų“ ketvirtadienį pasiruošė rungtis bibliotekos palėpėje: šiandien sėkmingai dirbantys Šilutės r. PK kriminalistai, nuolat visuomenės gyvenime dalyvaujantys policijos veteranai, jų visų socialiniai partneriai, saugios kaimynystės grupes jau įkūrę daugiabučių gyventojai, ugniagesių gelbėtojų, bendruomenių ir seniūnijų, taip pat rajono žiniasklaidos atstovai. Susirungti Policijos dienai skirtame „Protų mūšyje“ atvyko ir policijos rėmėjai, veteranai, bendruomenių atstovai.

Pareigūnus su profesine švente sveikino ir jų vadovui Artūrui Mikalauskui „lietuviškų patiekalų puokštę“ įteikė savivaldybės administracijos vadovai Sigitas Šeputis ir Virgilijus Pozingis. Jie dėkojo mūsų pareigūnams, kasdien dirbantiems atsakingą ir sunkų darbą, ir linkėjo jiems sėkmės ir stiprybės.

Nuskambėjo ir linkėjimas visiems šilutiškiams – kad visas mūsų kraštas taptų saugus kaip rojus…

„Jus prisimename tuomet, kai iškyla problemos ir kažkokie negatyvūs įvykiai. Bet būtų gerai, kad nei smurto, nei tų įvykių nebūtų visai, o jums reikėtų kuo mažiau dirbti“, – linkėjo Seimo narys Kęstas Komskis.

Susirungti Policijos dienai skirtame „Protų mūšyje“ atvyko ir policijos rėmėjai, veteranai, bendruomenių atstovai.

Susirungti Policijos dienai skirtame „Protų mūšyje“ atvyko ir policijos rėmėjai, veteranai, bendruomenių atstovai.

Šilutės r. PK viršininkas A.Mikalauskas dėkojo visiems, susirinkusiems pagerbti jo kolegas, o ypač – bibliotekininkams, jau nebe pirmi metai paverčiantiems Policijos dieną visuomenei įdomia švente. Jis priminė, kad jau nuo 2008-ųjų reformuojama šalies policija siekia atsikratyti represinės įstaigos įvaizdžio. Tuo keliu einama ir šiandien, ir be partnerių, be visuomenės palaikymo tai daryti būtų sunku.

Savo kolegoms A.Mikalauskas linkėjo išlikti tokiems, kokius juos nori matyti visuomenė.

Neliko nuošaly ir seniūnai. Švėkšniškis Alfonsas Šeputis, rusniškė Dalia Drobnienė ir naumiestiškis Virginijus Stasiulis dėkojo apylinkių inspektoriams Dainai Černiauskienei, Jūratei Kaktienei, Remigijui Agintui ir šios tarnybos vadovui Audriui Lukošiui.
Iš tolimiausio rajono kampelio – Bikavėnų – atvykę bendruomenės aststovai padėką už tai, kad gyvena saugiai, už tai, kad juos nuolat buria ir visada pataria, išreiškė pareigūnei Nerijai Ropienei.

O išradingieji bibliotekininkai padėkojo policijos veteranui Vaclovui Šerlinskui, kurio iniciatyva ir buvo atgaivntas policijos ir bibliotekos bendradarbiavimas.

Nenugalima – „Viešoji policija“
Bibliotekininkų parengti klausimai turnyro dalyvius ne kartą iš Lietuvos nukėlė ir į viduramžius, ir į užsienį, pavyzdžiui, į mafijos lopšį – Italiją.

Kokia tikroji žodžio „angelas“ reikšmė? Kokioje šalyje mafija buvo labiausiai paplitusi? Kodėl Gruzijos policija visą laiką važinėja su įjungtais švyturėliais? Kokie mados namai modeliavo italų pareigūnų uniformas?

Buvo ir tokių klausimų, kuriuos išgirdusi „Protų mūšio“ dalyvių pilna palėpė net suūžė iš netikėtumo. Vienas jų – kokia buvo griežčiausia kada nors skirta laisvės atėmimo bausmė ir už ką ji buvo paskirta? Tikrai mažai kas žinojo, jog tokią bausmę – net 384 912 metų laisvės atėmimo – visai neseniai, 1972-aisiais, pelnė laiškus nešiojęs ir tiek jų adresatams nepristatęs jaunuolis ispanas…

Nebuvo lengva atspėti, jog būtent budelio profesija viduramžiais buvo paveldima, jog daiktas, kurį galima rasti visuose Nyderlandų policijos automobiliuose, yra pliušinis meškiukas, o Didžiojoje Britanijoje griežčiausiai baudžiama už ne vietoje išmestas šiukšles.

Dalyviams reikėjo pademonstruoti kino meno bei muzikos kūrinių išmanymą, dalyvauti žaidime „Taip ir Ne“. Platūs arimai pasireikšti buvo palikti net ir bulvių traškučius mėgstantiems turnyro dalyviams.

Tik po poros valandų paaiškėjo, kad stipriausia – kaip ir dera Policijos dienos proga – tądien buvo Šilutės r. PK komanda „Viešoji policija“: A.Lukošius, N.Ropienė, D.Černiauskienė, J.Kaktienė ir R.Agintas.

Bet neabejotinai nugalėjo savo protus pramankštinę ir laiką puikiai praleidę visi dalyviai.

Spausdinti
Facebook komentarai