Savivaldos barų artojai protų mūšyje nusikėlė į… pirmykštę bendruomenę

img_4766

Vilija BUDRIKIENĖ, „Šilutės naujienos“

Bendruomenių metais minimą Savivaldos dieną galima vadinti dviguba švente. Taip nutarė neprilygstamosios Šilutės bibliotekininkės, spalio 10-ąją surengusios išskirtinę šventę savivaldos darbuotojams – protų mūšį. Pademonstruoti savo protų galimybes jos pakvietė visų rajono seniūnijų ir pačios savivaldybės specialistų komandas.

Savivaldos atstovams teko rimtai pasukti galvas braidant po tūkstantmečių senumo istorijos arimus ir spėliojant šiandienos savivaldos niuansus. O stengtis išties vertėjo, mat geriausiems žinovams buvo skirtas solidus prizas – socialinis būstas su priedais…

Bibliotekininkės nukėlė į pirmykštę bendruomenę
Nuo ko prasidėjo šiuolaikinė žmonija? Ogi ir vaikui aišku – nuo pirmykštės bendruomenės. Juk pirmykštis žmogus gyveno bendruomenėse, o iš jos išaugo… šiandienos savivalda. Tokią išvadą padariusios Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistės ir pakvietė visus į kelionei laiku – į tą pirmykštę bendruomenę.

Pabuvojusios mūsų protėvių urvuose, pasisėmusios jų higienos, aprangos ir buities įgūdžių ir išmokusios ne prasčiau klykti, Sandra Jablonskienė, Vita Gerulienė ir Dalia Vasiliauskytė sausakimšoje H.Šojaus dvaro Konferencijų centro salėje sukėlė tikrą furorą, mat iš viso rajono suvažiavę civilizacijos smarkiai paliesti šiandienos savivaldos atstovai savo profesinės dienos renginyje tikrai nesitikėjo pamatyti žvėrių kailiais ir kauliniais papuošalais savo kūnus vos pridengusias moteris, akivaizdžiai panorusias sugrąžinti juos į matriarchatą…

Vyrams ir moterims, dirbantiems rajono Savivaldybėje ir 11-oje seniūnijų, teko gerokai pasukti galvas ir paklusniai atsakinėti į suktus pirmykščių moterų klausimus. Gudriausiems viešnios solidų prizą pažadėjo. Tai buvo „Išlikimo rinkinys”: socialiniu būstu pavadinta palapinė, kuoka dinozauro kuolui prikalti, bet tinkanti ir kopūstams mušti, bei auksiniai kaulai, kuriuos, esant sunkmečiui, galima būtų parduoti ir taip gauti lėšų išgyvenimui…

„Seniūno partnerių” komandą subūręs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, su savo seniūnais atvykę Rusnės „Niegės”, „Švėkšnos dvariškiai”, naumiestiškių „Žemaičių liūc”, „Vainuto vanagai”, „Saugų malūnai”, Usėnų „U(ž)sieniečiai”, Katyčių „Auxilia”, Gardamo „Bitutės”, Juknaičių „Čia gyventi gera” ir „Kintukai” į gretą priėmė ir savivaldybės „LT-99133” bei „Vadovybės” komandas. Visi pasiruošė kaip reikiant pajudinti savo pilkąsias smegenų ląsteles, idant nepasirodytų visiškais neišmanėliais prieš tūkstantmečius peržengusių moterų trijulę.

Didelė savivalda veda į anarchiją
Pirmiausia visi išklausė rajono valdžios sveikinimus profesinės šventės proga. „Kai kalbame apie savivaldą – kalbame apie laisvę, ir kuo platesnė savivalda, tuo daugiau demokratijos”, – sakė kolegas sveikinęs meras Vytautas Laurinaitis. Jis pastebėjo, kad pats mažiausias elementas, vykdantis savivaldą, yra bendruomenės, ir kad pastaraisiais metais Lietuvoje savivaldybėms buvo suteikiama vis daugiau galimybių. Bet linkėdamas, kad Seimas savivaldai suteiktų dar daugiau galimybių, linkėjo neužmiršti, jog „didelė savivalda kartais veda ir į anarchiją…”

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasidžiaugė, kad profesinę šventę visi rajono savivaldos darbuotojai švenčia kartu. O trečiasis „Vadovybės” komandos narys, S.Šepučio pavaduotojas Virgilijus Pozingis, klausiamas, kodėl šioje komandoje yra ne 5, kaip kitose komandose, o tik 3 nariai, atsakė, jog tik tiek vadovybės ir tėra…

Turėjo išmanyti ir evoliuciją, ir šiandieną
„Nuo pirmykščio žmogaus iki savivaldos”, „Atradimai evoliucijos keliais”, – tokie ir kitokie buvo protų mūšio turai. Jų metu komandoms teko prisiminti, kad daugiausia pirmykščių bendruomenių pėdsakų aptinkama Afrikoje, o pirmoji paplitusi žmonių rūšis buvo Homo Erektus, ir nereikėtų šios rūšies painioti su erekcija…

Dalyviai privalėjo žinoti, kad jau pirmykštėms bendruomenėms vadovavo seniūnai, o neandertaliečiai išnyko todėl, kad juos tiesiog išstūmė kitos žmonių rūšys.

Mūšio metu komandų nariai turėjo būti susipažinę ir su šiandienos savivaldos funkcijomis, privalėjo nustatyti degustuojamų arbatų rūšį, pagal plaukus atspėti, kokį gyvūną pirmykštis žmogus prisijaukino pirmiausia ir net atspėti ragaujamą afrodiziaką… Išmaniosios bibliotekininkės tikino, jog pirmykščiai žmonės puikiausiai išmanė pastarąją sritį ir tik todėl taip sėkmingai evoliucionavo iki šiandienos bendruomenių, savivaldos ir jų vadovų…

Kaip jau įprasta bibliotekininkių organizuojamuose protmūšiuose, jo dalyviams buvo surengtas ir žaidimas „TAIP” ir „NE”, kurio metu teko prisiminti, kuo mūsų protėviai įskeldavo ugnį. Muzikinis ringas paskatino prisiminti ir jaunytės, ir šiandienos hitus.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nepralenkiamos buvo ir „Išlikimo rinkinį” išsivežė Rusnės „Niegės”, kurios, tarsi iš anksto žinodamos, kad laimės, vienai pirmykščių moterų – S.Jablonskienei buvp paruošusios dovaną: baltus batelius ir tokias pat pirštinaites. Jas užsimovusi renginio vedėja tikino su tokia apranga atrodanti taip šiuolaikiškai, kad ir į santuokų rūmus nebūtų gėda įžengti…

Nuo rusniškių menkai atsiliko „Seniūno partneriai” bei „LT-99133”, o laimėjo, žinoma, visi renginio dalyviai, nes ir prizų užteko visiems savivaldos barų artojams.

img_5339 img_5336 img_5329 img_5303 img_5290 img_5270 img_5170 img_5148 img_5128 img_5107 img_5004 img_4997 img_4974 img_4972 img_4954 img_4939 img_4938 img_4933 img_4903 img_4889 img_4852 img_4835 img_4818 img_4817 img_4782

Spausdinti
Facebook komentarai