Garsi rašytoja aplankė jaunuosius Pamario skaitytojus

fiksavimas

Rašytoja R. Šerelytė savo viešnage pradžiugino kintiškius.

Ugnė BERTAŠIŪTĖ, programos „Jaunasis žurnalistas“ dalyvė
„Šilutės naujienos“

Trečiadienį, darganotą, rudenišką dieną, kai už lango ūbavo vėjai, o gatves drėkino lietus, jaukumą į Pamarį atnešė garsi lietuvių rašytoja, prozininkė, poetė, dramaturgė, kritikė Renata Šerelytė. Į pokalbius apie kūrybą, herojus ir jų svajones viešnia kvietė net dviejuose susitikimuose. Pirmasis įvyko Kintų bibliotekoje, antrasis – Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

R.Šerelytė rašo knygas vaikams ir suaugusiems skaitytojams. Jos istorinė apysaka paaugliams „Jundos lemtis“, pasirašyta Skomanto slapyvardžiu, buvo išrinkta geriausia Metų vaikų ir paauglių knyga. Pripažinimo sulaukė ir rašytojos pasakojimai mažesniems vaikams apie krakatukų nuotykius. Populiarių knygų autorės knyga „Rebekos salos“ šiemet ir vėl pristatyta Metų vaikų ir paauglių knygų rinkimuose.

Aplankė jau žinomus Kintus
Kintų bibliotekoje pabendrauti su rašytoja R.Šerelyte atėjo gausus būrys kintiškių, dauguma jų – mokiniai. Jie, paraginti lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Sodonienės, klausinėjo viešnios apie jos kūrybą ir neįprastus veikėjus.

Bendraudama su Pamario jaunimu R.Šerelytė mielai dalijosi pasakojimais apie save, savo namus, šeimą, taip pat – apie kūrybą, rašymą pagal leidybinius terminus, filmų, spektaklių scenarijų kūrimą. Rašytoja jau yra išleidusi keliolika didžiulio populiarumo sulaukusių knygų: „Mėlynbarzdžio vaikai“, „Vardas tamsoje“, „O ji tepasakė miau“, „Laukiniai mėnesiai“, „Balzamuotoja“ ir kt.
Viešnagė Kintuose R.Šerelytei nebuvo pirmoji. Autorė sakė, kad prieš keliolika metų, kai dar buvo maži jos vaikai, kartu su jais atostogavo Kintų stovyklavietėje „Vėtrungė“.

Dalindamasi susitikimo įspūdžiais, Kintų bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė pasidžiaugė, kad jaunieji skaitytojai turėjo progos gyvai pabendrauti su rašytoja, nes, deja, ne dažnai populiarių ir ne tik Lietuvoje skaitomų knygų autorių galima išvysti iš taip arti.

Šis susitikimas su R.Šerelyte yra ir viena iš F.Bajoraičio viešosios bibliotekos projekto „Prie knygos versmės…“ dalių.

Susitiko ir su šilutiškiais
Atvykusi į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką R.Šerelytė buvo maloniai nustebinta jaunųjų skaitytojų, kurie parengė jos pristatymą.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokinės pristatė R.Šerelytę kaip dramaturgę, rašytoją, lietuvių poetę, literatūros kritikę, eseistę ir prozininkę. Paruoštose skaidrėse mokinės rašė apie rašytojos gyvenimo pradžią, pirmuosius eilėraščius žurnaluose, apibendrino parašytas knygas, kurių yra apie 20. Kaip padėką už atvykimą mokinukės rašytojai įteikė mokinių darytus skirtukus knygoms.

Viešnia neslėpė išgyventų malonių įspūdžių. Susirinkusiai publikai ji prisipažino, kad kelionė iš Kintų į Šilutę suvirpino sielą, prikėlė atsiminimus, kad važiuojant pro Traksėdžių kaimą autorę užplūdo vaikystės atsiminimai.

„Kai buvau devynerių metų, kartu su mama gyvenau Traksėdžiuose, viename iš tų pamatytų daugiabučių. Mane užliejo vaizdai, kaip su kitais vaikais žaidžiau kieme, smėlyje, kaip jame kasėme urvus, darėme vabalų kapines ar ligonines“, – linksmai pasakojo R.Šerelytė.

Jaunieji Šilutės skaitytojai viešnią irgi apibėrė klausimais. Paklausta, ar buvo akimirkų, kuomet norėjosi mesti rašymą ir daugiau niekada nebeliesti popieriaus lapo, R.Šerelytė prisipažino, jog tokių akimirkų buvo, nes sunkiai sekėsi susigyventi su kritika. Tačiau laikui einant su tuo susitvarkė.

„Džiaugtis reikia tais, kurie kritikuoja, o ne tais, kurie tik liaupsina ir giria“, – sakė populiarių knygų autorė. Ji teigė, jog parašyti gerą knygą gali tik tas žmogus, kuris yra gimęs būti rašytoju, tai yra turi talentą iš prigimties.

Viešnia pasakojo, kad vieną knygą ji vidutiniškai rašo apie pusmetį. Bet didžiausio populiarumo sulaukę romanai gimė net per porą metų. Rašytoja ateityje ruošiasi „nebeskriausti“ ir vyresniosios kartos skaitytojų: „Manau, kad vėliau rašysiu romanus ir suaugusiesiems, nors iki to dar ir pačiai reikėtų subręsti“.

Spausdinti
Facebook komentarai