Stalo etiketo subtilybės

praktine_uzduotis

Sakoma, jog sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą. Šį posakį, šiek tiek perfrazavus, būtų galima pritaikyti ir stalo serviravimui – renkasi pagal išvaizdą, palydi pagal skonį. O kaip atrodyti, elgtis ir tinkamai naudotis įrankiais valgio metu? Ką mūsų elgesys prie stalo pasako apie mus? Ar svarbu mokėti elgtis prie stalo? Šiuos klausimus Kintų pagrindinės mokyklos mokiniams uždavė jų etikos mokytojas Ramūnas Grikšas ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė.

Šiandieninis stalo etiketas pagrįstas įvairiais aspektais: patogumo, tvarkingumo, higienos, pagarbos stalo kaimynui. Etikos ir etiketo praktinėje pamokoje „Stalo etiketo subtilybės“ dalyviai sužinojo, kad nemandagu šnabždėtis prie stalo, paversti sriubos lėkštės, viską suvalgyti, kad šeimininkas pradeda ir baigia valgyti paskutinis. O kaip taisyklingai laikyti įrankius rankose? Apglėbus ar laikant trimis pirštais? Kokia eiliškumo tvarka būna serviruojami įrankiai? Kaip atrodo įvairios jūrų gėrybėms valgyti skirti įrankiai? Apie tai ir ne tik buvo įdomu išgirsti susirinkusiems.

Artėja švenčių laikotarpis. Namuose susirenka šeimos nariai, atvyksta svečių. Visus juos kviečiame prie stalo, kurį norisi gražiai padengti. Tad etikos ir etiketo pamoka labai pravertė tiems, kuriems rūpi estetiškai serviruotas stalas.

mokytojas_veda_pamoka

Spausdinti
Facebook komentarai