Apsilankykite istorinį įvykį Klaipėdos krašte menančioje virtualioje parodoje

Šiemet, gruodžio 17 d., sukanka 150 metų, kai gimė būsimasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius (1866–1950). Įvardijęs 2016-uosius metus Prezidento K. Griniaus metais, Lietuvos Respublikos Seimas pagerbė šviesų atminimą vieno iš tautos atbudimo šauklių, savo gyvenimą paskyrusio kovai už Lietuvos valstybės atkūrimą, už Laisvę ir Demokratiją.

Prezidento K. Griniaus metus šilutiškiai paminėjo iškilminga birželio 17 d. ceremonija ant Šlažų tilto, kur buvo atidengta bareljefinė lenta, skelbianti jog tai yra trečiojo Lietuvos Prezidento K. Griniaus vardu pavadintas tiltas.

Oficialus tilto atidarymas ir jo perdavimas viešai naudoti įvyko 1926 m. rugsėjo 15 d., praėjus pusei mėnesio nuo Prezidento K. Griniaus vizito Klaipėdos krašte. Į Klaipėdą su dviejų dienų oficialiu vizitu K. Grinius atvyko traukiniu rugpjūčio 29 d., sekmadienį. Po iškilmingo sutikimo, apsilankymo gubernatoriaus rezidencijoje, miesto bažnyčiose, po karinio parado apžiūros Prezidentas bei jį lydintys asmenys aplankė Šilutę ir Rusnę. Čia apžiūrėjo jau baigiamą statyti Šlažų tiltą, kuris, kaip teigia šaltiniai, „aukštiesiems svečiams padaręs labai gerą įspūdį“.

Šilutiškių bibliotekininkų parengta VIRTUALI PARODA Jums siūlo trylika Lietuvos Prezidento K. Griniaus apsilankymo 1926 m. Klaipėdoje akimirkų, užfiksuotų fotografijose. Tai pirmas įvykis, kai Respublikos Prezidentas oficialiai atvyko į Klaipėdą ir kraštą.

Parodoje eksponuojami fotodokumentai iš Petro Jakšto asmeninio archyvo, saugomo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Knygos muziejuje.

Virtualią parodą galima pamatyti čia

Parodą parengė viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyrius.

 

PADĖKA: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto jaunesniajam mokslo darbuotojui Dariui Barasai už pagalbą ir konsultacijas.

Spausdinti
Facebook komentarai