Inkakliuose susibūrė vaikų knygų klubas „Smalsučiai“

Gruodžio mėnesį Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale įsikūrė vaikų knygų klubas „Smalsučiai“. Klubo vadovė – Inkaklių filialo bibliotekininkė Daiva Milkerienė.

Pirmą kartą Inkaklių kaimo vaikai į susitikimą rinkosi gruodžio 6 dieną. Jo metu pristatyta klubo idėja, susikurtos bendravimo taisyklės, aptarta skaitoma literatūra ir vyksiantys užsiėmimai. Kiekvieną susitikimą sudarys dvi dalys: bus trumpai pristatomas pasirinktas rašytojas, vyks garsiniai pasirinktos knygos skaitymai, skaitomų tekstų aptarimai ir edukacinė veikla, kurios metu bus kuriami įvairūs kūrybiniai darbeliai, rengiamos viktorinos, kita judri veikla. Sukurta lentyna, skirta vaikų knygų klubo veiklai, kurioje bus pateikta informacija apie skaitomos knygos autorių, pristatoma skaitoma literatūra ir sukurti darbeliai.

Pirmoji skaitoma knyga buvo lietuvių vaikų rašytojo Vytauto Račicko „Berniukai šoka breiką“. Kiekvieną kartą po garsinių skaitymų yra aptariami knygos tekstai, diskutuojama, dalijamasi turima gyvenimo patirtimi. Aptarus tekstus buvo piešiamas pagrindinis šios knygos veikėjas Juozapėlis, o kitą kartą bus kuriami komiksai šiai knygai.

Antroji skaityta knyga – žymaus italų rašytojo Džanio Rodario „Žydrosios strėlės kelionė“. Tai knyga, skirta artėjančioms Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms. Antrąją užsiėmimo dalį vedė inkakliškė Stasė Macijauskienė. Ji mokė kurti erdvines snaiges iš popieriaus.

Kitas užsiėmimas vyks gruodžio 27 d. Jo metu toliau bus skaitoma Džanio Rodario knyga „Žydrosios strėlės kelionė“ ir surengta viktorina „Ką žinai apie Kalėdas“.

Vaikų knygų klubą kiekvieną antradienį gali lankyti įvairaus amžiaus vaikai. Nors klubo veikla labiau orientuota į ketvirtų-šeštų klasių moksleivius, bet klausytis garsiai skaitomų knygų galima bet kokio amžiaus…

 

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo vyriausioji bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai