Kalėdų naktis – visada paslaptis

Nors  gamta tarsi rudenio miegu užmigusi ir sniego bei šalčio nėra, tačiau laiko ratas sukasi, nes jau į duris beldžiasi gruodis. O su pirmuoju žiemos mėnesiu ateina ir šventos Kalėdos. Visi laukiame šių gražių, dvasingų švenčių, bet labiausiai – vaikai.

Šventinę nuotaiką jautė ir Šilutės  Žibų pradinės mokyklos moksleiviai, ketvirtadienio rytą sugužėję į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą, kur vyko  kūrybiniai užsiėmimai „Kalėdų naktis – visada paslaptis“. Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytoja metodininkė Rita Kriščiūnienė vaikams papasakojo  apie vykdomą Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją ,,Knygų Kalėdos“, skatinančią puoselėti meilę knygai, skaityti ir dovanoti knygas bibliotekoms. Vaikams papasakota apie Kūčių bei Kalėdų tradicijas ir papročius.

Artėjant Kalėdoms dažnai susimąstome apie prasmingus dalykus, apie tai, kas svarbiausia, kas  išlieka ilgai atmintyje. Mokytoja pakvietė vaikus sukurti  savo kalėdinį atviruką, kuriuo jie pradžiugins savo artimuosius, klasės draugus, tėvelius, mokytojus, įrašydami juose gražius sveikinimo žodžius artėjančių švenčių proga. Padedami mokytojos, vaikai įsijungė į kūrybinį procesą: piešė, spalvino, rašė linkėjimus.  Kiekvienas atvirukas buvo skirtingas. Tai  ne tik nepakartojamas kūrinys, bet ir šiltas vaiko prisilietimas. Darbeliuose stengtasi pavaizduoti geras emocijas ir nuotaiką, atspindinčią ateinančių šventų Kalėdų laukimo dvasią.

Bibliotekininkė nuoširdžiai padėkojo Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytojai metodininkei Ritai Kriščiūnienei už ilgametį bendradarbiavimą, įteikė  padėkos raštą bei palinkėjo visiems ramių šventų Kalėdų.

Bibliotekininkė Birutė Lukavičienė

Spausdinti
Facebook komentarai