Pašyšiuose – jaukus advento vakaras

Kai už lango tamsu ir šalta, kai iškrinta pirmasis sniegas, kai nespėja išaušti diena ir ateina vakaras, mes pradedame laukti stebuklingų Kalėdų. Šis laukimas – tai keturios advento savaitės. Tai metas įžiebti šviesą savo sieloje ir padėti kitam tą šviesą savyje įžiebti.

Gruodžio 16-osios vakarą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių  filiale vyko tradiciniu tapęs  advento vakaras „Ant angelo sparnų“. Žmonės, panorę būti kartu, pasakyti vienas kitam gerą žodį, sugužėjo į biblioteką. Pašyšių seniūnaitės Elenos Venckienės įžiebtų   advento vainiko žvakių šviesa užliejo susirinkusiųjų širdis. Advento metu kiekvienas turime surasti širdies ramybę ir pasidalinti laukimo džiaugsmu. Geriausias nusiraminimo būdas – dainavimas. Biblioteką užliejo nuostabių kalėdinių giesmių garsai. Visus užbūrė Rusnės vokalinio moterų ansamblio ,,Luotužė“ atliekamos dainos. Nuoširdūs sveikinimo žodžiai ir dainavimas nepaliko abejingo nė vieno vakaro dalyvio.

Persmelkti Kalėdų dvasios visi skuba daryti gerus darbus. Jau penktus metus Lietuvoje vyksta akcija „Knygų kalėdos“. Jos metu šalies bibliotekoms dovanojamos knygos. Ši akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius sutelkiančiu judėjimu. Juk knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam. Didžiulį ryšulį knygų šiemet ras po egle Pašyšių bibliotekos skaitytojai. Akcijos ,,Knygų Kalėdos“ metu bibliotekai padovanotos knygos džiugins ir vaikus, ir suaugusius. Rėmėjams bibliotekininkė padovanojo po angelą sargą, globosiantį juos visus metus ir priminsiantį apie dosnumą bei gerumą kitiems.

Susirinkusieji kartu su bibliotekininke prisiminė Kūčių ir Kalėdų prasmę. Kalėdos – nuostabus metas, suburiantis visus prie vieno stalo, kur dalijamasi rūpesčiais ir džiaugsmais. Šiandien, kai šeimos išsibarsčiusios po visą pasaulį, darosi vis sunkiau suburti visus į vieną ratą, o šventės dažniausiai švenčiamos jau kitose šalyse. Skubėdami net nepastebime, kaip mūsų švenčių papročiai ir tradicijos susipina su kitų šalių  kalėdiniu šurmuliu. Vakaro metu bibliotekininkė trumpai papasakojo, kaip šventes sutinka  šalyse, tapusiose antrais namai mūsų kraštiečiams.

Patys šilčiausi ir nuoširdžiausi žodžiai vakaro  metu ištarti visiems, kurie šiais metais buvo kartu su biblioteka, dovanojo knygų, prisidėjo prie jaukios aplinkos kūrimo. Vakaras baigėsi prie arbatos puodelio su šventiniais palinkėjimais: sveikatos, ramybės, susikaupimo, atjautos šiuo ypatingu laikotarpiu ir visus ateinančius metus.

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai