Literatūros popietė „Taip reikia gimto žodžio mano keliui“

Vasario 21 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale surengta literatūros popietė „Taip reikia gimto žodžio mano keliui“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai.

LR Seimas, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą, siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos svarbą visuomenei, 2017-uosius paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Kalba mums leidžia bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais. Gimtoji kalba įprasmina žmogaus būtį, sieja jį su savo tauta.

Renginys pradėtas Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu „Gimtoji kalba“. Bibliotekininkė paminėjo, kad 2017-ieji paskelbti ir Ievos Simonaitytės metais, nes šiemet minimos Mažosios Lietuvos metraštininkės, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėjos 120-osios gimimo metinės.

Prisimintas ir Martynas Mažvydas, 1547 metais parengęs ir išleidęs pirmąją knygą lietuvių kalba. Eiliuotoje „Katekizmo“ prakalboje yra pirmasis originalus lietuviškas eilėraštis. M. Mažvydas ragina žmones skaityti, šviestis, knygelę duoti į rankas ir vaikams.

Simboliška, kad poezijos skaitymus pradėjo jauniausieji bibliotekos lankytojai. Vaikai jau prieš kelias savaites pradėjo rinktis eilėraščius, kuriuos deklamuos renginio metu. Jie karpė, rašė gražiausius žodžius, skirtus papuošti medelį. Visi buvo sužavėti penkerių metų dalyve Juste. Kiti jaunieji skaitovai irgi pasirodė puikiai.

Suaugusieji daugiausiai skaitė savo kūrybos eiles, parašytas jaunystėje. Ilgametė pedagogė Kleopa Sudeikienė pasiūlė eilėraščius apie Ramučius užrašyti, išsaugoti ateities kartoms. Po renginio buvo bendraujama prie arbatos puodelio, menamos mįslės apie knygą, raštą.

 

                                                                                                                Raimonda Lomsargytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Ramučių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai