Seminare apžvelgtos gyventojų pajamų deklaravimo naujovės

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyriu, tad kovo 2 d.  bibliotekininkams surengtas seminaras „Gyventojų pajamų deklaravimas: naujovės ir pasikeitimai“, kurį vedė Mokestinių prievolių departamento IV skyriaus Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė, atliekanti poskyrio vedėjos funkcijas, Dalia Tribičienė.

Apžvelgtos 2016 metų gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo naujovės. Pakeitimai dėl Metinės pajamų deklaracijos pildymo patvirtinti Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos 2016-12-27 įsakymu Nr. VA-170. Jame nustatyta kaip deklaruojamos pajamos, gautos įsigijus verslo liudijimą už juridiniams asmenims suteiktas paslaugas, kai jų suma viršija 4 500 Eur.

D. Tribičienė atkreipė dėmesį, kad papildytas nedeklaruojamų neapmokestinamųjų pajamų sąrašas: 65 punktas – pašalpos, mokamos iš valstybės, savivaldybių biudžetų ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, draudimo išmokos (deklaruojant 2017 m. mokestinio laikotarpio pajamas); 73 punktas – pajamos, gautos kaip labdara ar parama Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka. Svarbu ir tai, kad pakeistos Prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą (forma FR0512), užpildymo ir pateikimo taisyklės. Jau įsigaliojo nauja, t. y. 3-čia  Prašymo versija. Nuo šiol pajamų mokesčio dalį galima skirti fiziniams asmenims, turintiems meno kūrėjo statusą.

Visą informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba interneto svetainėje www.vmi.lt.

Nuo kovo 16 d. iki gegužės 2 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, I aukštas) ir miestelių bei kaimo filialuose vyksta akcija „Atvirų durų mėnuo bibliotekoje: gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas elektroniniu būdu, konsultacijos lankytojams“. Šilutės miesto ir rajono gyventojus kviečiame elektroniniu būdu deklaruoti pajamas, o iškilus klausimams konsultuotis su bibliotekininkais.

 

Žaneta Jokužytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai