Lietuvių kalbos dienų minėjimas

Seimas, pabrėždamas moksleivių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, 2017-uoius paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Valstybinė lietuvių kalbos komisija įstaigose, visuomeninėse organizacijose, lietuvių bendruomenėse užsienyje 2017 m. vasario 16 – kovo 11 dienomis kvietė jau antrą kartą rengti lietuvių kalbos dienas „Kalba kelią rodo“. Jų tikslas – didinti kalbos prestižą, stiprinti mokymosi motyvaciją.

Kintų pagrindinė mokykla ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas vasario 22dieną pakvietė 6–10 klasių mokinius į srautinę lietuvių kalbos pamoką, kurios metu vyko protų mūšis „Kalbos riteriai“. Komandų pavadinimai simbolizavo tai, už ką kovodavo riteriai: „Laisvė“, „Vienybė“, „Garbė“, „Meilė“ ir „Tauta“. Klausimus protų mūšiui parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė.

Pamokoje dalyvavo 5 mišrios mokinių komandos. Jie varžėsi penkiuose turuose: „Lietuvių kalbos raidynas“, „Lietuvių kalbos gramatika“, „Lietuvių kalbos rašyba, skyryba“, „Kalbos kultūra“ ir „Kalbotyra“. Šio protų mūšio tikslas – pasimokyti ir sužinoti, todėl atsakius į kiekvienos užduoties klausimą, iškart buvo aptariamas teisingas atsakymas.

Klausimai nebuvo lengvi – tai parodė komandų atsakymai. Pirmąją vietą laimėjo komanda „Laisvė“, surinkusi 10 taškų iš 20 galimų. Antrąją ir trečiąją vietas pelnė komandos „Garbė“ ir „Meilė“, surinkusios po 9 taškus. Tik komandos „Garbė“ atsakymų laikas buvo trumpesnis, tad jai atiteko Antroji vieta. Pagrindiniai prizai buvo pažymiai, tad laimėtojai gavo atitinkamus lietuvių kalbos pamokos pažymius.

Šios netradicinės pamokos metu mokiniai mokėsi ne tik lietuvių kalbos, bet ir komandinio darbo, savitarpio pagalbos ir bendradarbiavimo.

 

Šilutės. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė

Spausdinti
Facebook komentarai