Mes kalbame lietuviškai

Vasario 16–kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje įvairiais renginiais minimos  Lietuvių kalbos dienos. Tam buvo skirta ir kovo 7 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale surengta popietė vaikams „Mes kalbame lietuviškai“.

Renginio metu vaikai skaitė nuotaikingus Česlovo Navakausko eilėraščius iš knygelės „Linksmažodžiai išdykauja“. Joje gausu šiandien jau nebevartojamų žodžių, todėl dalyviai su įdomumu aiškinosi jų reikšmę. Su pasididžiavimu vaikai kalbėjo, kad lietuvių kalba yra pati gražiausia, skambiausia, turtingiausia ir seniausia.

Žinias apie lietuvių kalbą susirinkusieji parodė dalyvaudami viktorinoje „Lietuvių kalbos išmintis byloja“. Čia jiems teko įminti ne vieną mįslę ir minklę, pasakyti pateiktą greitakalbę, pabaigti patarles, teisingai sudėlioti žodžius sakinyje, prisiminti skaičiuokles ir, žinoma, pasekti lietuvių liaudies pasaką be galo. Buvo skaičiuojami kiekvieno dalyvio teisingi atsakymai ir geriausiai atliktos užduotys. Vienų buvo geresnės žinios, kitų – atliktos užduotys.

Vaikai džiaugėsi mažomis dovanėlėmis bei įgytomis naujomis žiniomis apie lietuvių kalbą.

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai