Pašnekesiai ,,Pasaulio pasakos ir pasakos pasaulis“

Balandžio 2-oji – garsaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šio pasakų kūrėjo pasakos lydi mus nuo lopšio. Juk visi mes norime, kad gyvenimas būtų kaip pasaka, kur gėris visad nugali blogį, kur stebuklai suteikia sparnus ir atgyja mūsų mylimi personažai. Pasakos pasaulis užburia daugelį vaikų ir nepalieka abejingų suaugusiųjų.

Apie pasaulio pasakas ir pasakos pasaulį kovo 30 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale su vaikais šnekučiavosi Labdaros ir paramos fondo ,,Švieskime vaikus“ debiutantė, vaikų knygų autorė ir bibliotekininkė Ignė Zarambaitė. Anot jaunosios kūrėjos, niekada nereikia pamiršti, kad stebuklus mes kuriame patys. Pomėgis rašyti Ignę lydėjo nuo pat vaikystės. Poreikis analizuoti, spėlioti, kalbėtis su nematomais personažais lydi iki pat dabar. Ir visa tai – I. Zarambaitės pasakų pasaulis, atgijęs jos knygose. Susitikimo metu autorė pristatė visas savo kurtas knygas.

Praėjusiais metais dienos šviesą išvydo jos knygelė „Emilio laiškas“ apie pašte gyvenančią rūpestingą pelę Bertą Ilgauodegę. Ji rūpinosi, kad visi laiškai nepasimestų ir laiku pasiektų adresatus. Tai vasarą gimęs pasakojimas apie Kalėdų stebuklą, apie draugystę… Šią pasaką I. Zarambaitė nusiuntė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ paskelbtam knygelių vaikams konkursui. Knyga „Emilio laiškas“ buvo pripažinta geriausiu metų debiutu ir išleista 30 tūkstančių egzempliorių tiražu. Ji pasiekė Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius ir autorės gerbėjus.

Prieš Naujuosius metus išspausdinta ir antroji Ignės knygutė ,,Skudurinukė“ apie mergaitę Anelę, kuriai mama pasiuva skudurinę lėlytę ir pavadina Uršule. Su šia lėle vaikai susipažino susitikimo metu. Tai pasakojimas apie draugystę, laiką ir ištikimybę. Kiekvienas vaikas turi savo mylimą žaislą, o draugystė su juo tęsiasi visą gyvenimą. Skudurinės lėlės ir mergaitės Anelės draugystė parodo, kad žaislai gali mylėti ir atgyti, tik reikia su jais kalbėtis. „Skudurinukės“ pristatymo metu viešnia vaikams pasakojo apie tai, kaip gimsta jos pasakos, iš kur ji semiasi idėjų, kaip jos aplanko.

I. Zarambaitė pasidalijo džiugia naujiena, kad trečioji jos knygelė ,, ,,Elzė ir senojo dvaro istorija“, kurią išleido leidykla ,,Nieko rimto“, jau yra prekyboje. Tai pasakojimas apie keistuolę mergaitę, paslaptingame sename dvare randančią raktą į praeitį.

Be knygų rašymo autorė turi ir kitą pomėgį – kuria lėles. Skaitytojams buvo labai smalsu sužinoti, kaip kuriamos lėlės. Jaunoji kūrėja atskleidė vaikams paslaptį, kad lėlės kūrimas prasideda nuo širdutės, kurią saugo širdžių angeliukas. Tik paskui visa kita lipdoma, gražinama, siuvami drabužiai, papuošalai. Susitikimo metu ji atskleidė slaptą receptą, kaip pagaminti lėlę, kad ji atgytų ir galėtų kalbėtis su vaiku. Juk lėlės gali būti įnoringos: jos pačios pasako kūrėjai savo vardą ir su kuo norėtų gyventi. Vaikai susipažino ir su lėle Alaja. Ignė pasakojo, kad jos grožis paveikė net namuose gyvenantį katiną, kuris  tarsi užhipnotizuotas dažnai žiūri Alajai į akis.

Susitikimo metu ir vaikai, ir suaugusieji domėjosi lėlių gaminimo procesu, viešnios vaikyste, kūryba, pomėgiais ir ateities planais, linkėjo kūrybinės sėkmės ir pavasariško stebuklo jos kūryboje. Pradinukai kartu su muzikos mokytoja Jūrate Šukiene dainavo linksmas daineles. Visiems renginyje dalyvavusiems vaikams Ignė dovanojo knygą ,,Skudurinukė“.

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai