Tarptautinės vaikų knygos dienos proga surengtas literatūros rytmetys

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Šiai dienai paminėti visose Lietuvos bibliotekose, tarp jų ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale, vyksta įvairūs renginiai.

Kasmet Kintų bibliotekininkės šią dieną kviečia jaunuosius skaitytojus apsilankyti bibliotekoje, prisiminti garsiausias Hanso Kristiano Anderseno pasakas „Sniego karalienė“, „Coliukė“, „Mergaitė su degtukais“ ir kt. Šiais metais, neseniai pasibaigus Savaitei be patyčių, prisiminta pasaka „Bjaurusis ančiukas“. Tai pasaka apie skirtumus, nuoskaudas, toleranciją ir pokyčius, kurie išeina į gera. Istorija priverčia susimąstyti apie bjaurųjį ančiuką, netikėtai virstantį nuostabia gulbe.

Pasiklausyti bibliotekininkės, įkūnijusios Pepės personažą, sekamos pasakos susirinko Kintų pagrindinės mokyklos jungtinė ikimokyklinio amžiaus grupė kartu su auklėtoja Sonata Rangiene ir auklyte Ilona Venckiene. Vaikai ne tik klausėsi pasakos, bet ir debiutavo joje kaip lėlių teatro aktoriai. Kiekvienas mokinukas savarankiškai nuspalvino ir pasigamino pagrindinius pasakos „Bjaurusis ančiukas“ veikėjus, kuriuos sekamos pasakos metu vis kilnojo ir taip dalyvavo vaidinime. Vaikams teko atidžiai klausytis pasakos, kad nepraleistų eilės vaidinti su savo sukurtu pasakos veikėju. Baigus sekti pasaką visi draugiškai sutarė, kad niekada nereikia tyčiotis iš kitų.

 

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė
Vaida Nausėdaitė

Spausdinti
Facebook komentarai