Paminėta Saugaus eismo diena bibliotekoje

Pirmą kartą, 2006-ųjų metų balandžio 6 dieną, Lietuvoje paminėta Saugaus eismo diena. Kasmet šią dieną Kelių policijos pareigūnai, valstybinės įstaigos bei visuomeninės organizacijos visuomenei primena apie saugumo svarbą kelyje.

F. Bajoraičio viešoji biblioteka kartu su savo ilgamečiu partneriu, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilutės rajono policijos komisariatu (PK), bei Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru sukvietė Pamario bendruomenę į knygos namus susirungti intelektualiame žaidime „R. G. Ž. – regi, gali, žengi“.

Susirinkusius pasveikino Tauragės AVPK Šilutės r. PK vyriausiasis tyrėjas Audrius Lukošius ir vyriausioji tyrėja Nerija Ropienė. Dalyviams jie linkėjo smagaus žaidimo, o bibliotekai padovanojo Lietuvos policijos simbolį – šuniuką Amsį, tikėdamiesi, kad šis jau tradiciniu tapęs renginys prigis bibliotekoje. Prieš pradedant žaidimą pristatytas trumpo metražo filmukas, kurį sumontavo šilutiškis Donatas Bulsė. Filme rodomos situacijos, kaip patys eismo dalyviai kelyje elgiasi nesaugiai ir taip sukelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems. Filmo kūrėjas palinkėjo dalyviams būti atsargiems kelyje, gerbti vienas kitą ir nepamiršti laikytis kelių eismo taisyklių.

Intelektualiame žaidime varžėsi 6 komandos: „Bočiai“, „Moterų seklyčia“, „Neįgaliųjų draugija“, „Policijos rėmėjai“, „Saugi kaimynystė“, „Sportuojantys senjorai“. Žaidimas buvo vertinamas kompetentingos komisijos, kurią sudarė: Šilutės r. PK vyriausiasis tyrėjas Audrius Lukošius ir vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė, vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Simas Knapkis, Šilutės r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, VĮ Klaipėdos regiono keliai Šilutės kelių tarnybos inžinierius Kęstutis Daugalas ir kelių priežiūros meistras Edvinas Jurgutis.

Komandos prisistatė parodydamos savo atliktus namų darbus. Vieni skaitė eiles, kiti dainavo dainas apie saugų eismą, treti pristatė situacijas apie saugaus eismo pažeidimus. Prisistatymai buvo vertinami už jų kūrybingumą, meniškumą, išradingumą. Vėliau komandos susirungė protų mūšyje, kuriame turėjo atsakyti į 20 klausimų, susijusių su saugiu eismu, parengtus pagal LR Kelių eismo taisykles. Komandos galėjo uždirbti sau papildomų taškų už savo išskirtinumą, atributiką ir, žinoma, linksmumą bei aktyvumą viso žaidimo metu. Tai daug lėmė skaičiuojant galutinius rezultatus.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad visos komandos pasirodė puikiai. Žaidimo nugalėtoja tapo komanda „Bočiai“, jai įteiktas specialus pereinamasis prizas, kurį įsteigė verslininkas Simas Knapkis. Antroje vietoje liko komanda „Moterų seklyčia“, o trečioje – „Neįgaliųjų draugija“.

Šiam žaidimui prizus skyrė VĮ Klaipėdos regiono keliai ir vairavimo mokykla „Šoferiukai“, rėmė – Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

 

Parengė Informacijos skyrius,
Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka

Spausdinti
Facebook komentarai