Velykinės Kiškio Piškio dirbtuvėlės Grabupių bibliotekoje

Nors pirmadienio rytas išaušo šaltokas, tačiau užtektinai gražus ir pavasariškas, kad jaunieji skaitytojai atostogų dienas leistų ne tik kieme, bet ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale. Čia vaikams smagu – visuomet atranda įdomios veiklos: skaito knygeles, žaidžia, bendrauja su draugais.

Balandžio 10 dieną, pasikalbėję ir pasitarę, vaikai visi kartu nutarė atidaryti Kiškio Piškio velykines dirbtuvėles. Viduryje pakabino dirbtuvėlių simbolį – velykinio džiaugsmo nešėją, patį Kiškį Piškį. Vėliau jaunieji bibliotekos lankytojai iš įvairių medžių šakelių kūrė velykinę puokštę. Pamerkę šakeles, vaikai dekoravo išpūstus kiaušinius, išmoko įverti siūlą ir pakabinti kiaušinius ant šakelių.

Prisimintas ir Verbų sekmadienis. Vaikai patys bandė surišti verbas bei surengti sukurtų darbų parodėlę, kad visi bibliotekos lankytojai ar užsukę svečiai galėtų ja pasigėrėti.

Aptartos šv. Velykų tradicijos, pasidalinta įspūdžiais, kaip ši šventė švenčiama kiekvieno namuose. Ieškota knygelių apie šv. Velykas, jų šventimą bei eilėraščių apie šią pavasario šventę.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai