Vaikų velykėlės

Jau trečius metus Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas kartu su jauniausiais bibliotekos lankytojais švenčia tradicines Vaikų velykėles. Jas organizuoja ir prizais remia „Naisių vasaros“ projektų mecenatas ir sumanytojas Ramūnas Karbauskis. Kiekvienas popietės dalyvis šiais metais buvo apdovanotas specialiai konkursui išleistu DVD, kuriame įrašytas vienos dalies muzikinis  spektaklis vaikams ir ne tik „Melagių pilis“, atliekamas Naisių vasaros teatro.

Popietė pradėta žaidimu,, Taip ir ne“, kurio metu visi prisiminė Velykų papročius, tradicijas, velykinius burtus ir įdomybes. Dalyviai žaidė muzikinius žaidimus, rideno margučius, rungtyniavo, bandydami margučių tvirtumą, skanavo Zuikio pyragą.

Didįjį margutį šiais metais vaikams padėjo kurti Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus mokiniai kartu su mokytojomis Giedre Šerpytyte, Daina Enziniene ir Laima Stoniene. Visą mėnesį vaikai margino margučius dekupažo, vilnos vėlimo ir aplikavimo technika, atkartodami senelių margučių marginimo raštus, ir kūrė Didijį margutį.

Bibliotekininkė susirinkusiems priminė, kad atvelykis dar vadinamas Vaikų velykėlėmis, per kurias vaikai, mėgdžiodami suaugusiuosius, stengiasi pakartoti Velykų veiksmus. Tai yra šventė vaikams ir jaunimui, kuomet šeimininkės iš naujo verda kiaušinius, juos dažo ir išdalina vaikams.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai