Susitikimas su knygų autoriumi Rimantu Greičiumi

Balandžio 24–30 d. šalyje buvo minima 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet ji atsigręžia į lankytoją, tardama jam: „#tuesibiblioteka“. Bibliotekose šią savaitę vyksta įvairūs renginiai, susitikimai, kad visi kartu galėtų diskutuoti apie bibliotekų vaidmenį, svarbą ir ateitį.

Balandžio 28 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko Rimanto Greičiaus knygų „Man nereikia likimo kito“ ir „Slenksčiai“ pristatymas, dalyvaujant autoriui. Šis kraštietis žinomas Ramučių gyventojams, nes 1963–1970 metais čia gyveno ir dirbo mokytoju, vėliau – mokyklos direktoriumi. Knygų autorius pedagoginį darbą dirbo porą dešimtmečių. Jis buvo vieno laikraščio korespondentu bei redaktoriumi. Tai nepaprasto likimo žmogus, savo paties išgyvenimus bei sutiktų žmonių istorijas suguldęs į kelių knygų puslapius.

Susitikimą pradėjo Ramučių moterų ansamblis (vadovas Jonas Zalcas) daina „Klestėk visada“. Muziką ir žodžius šiai dainai parašė Rimantas Greičius, dainininkėms pritaręs akordeonu. Nuskambėjus iškilmingai dainai, svečias pristatė savo dokumentinę knygą „Man nereikia likimo kito“ apie paties autoriaus gyvenimą. Susitikimo dalyviams buvo svarbu, kad šioje knygoje aprašomi ir Ramučiai, jų gyventojai.

„Slenksčiai“ – tai šeštoji Rimanto Greičiaus knyga, kurioje autorius, buvęs tremtinys, vėl sugrįžta į savo vaikystę, savaip piešdamas gyvenimą tame svetimame ir rūsčiame krašte. Knyga yra grožinė, nors autorius naudojosi ir dokumentine medžiaga. Ji parašyta neabejingo savo krašto likimui žmogaus plunksna. Anot autoriaus: „Mūsų praeitis, kokia ji bebūtų, yra mūsų, todėl gerbkime ją. Ateitis – taip pat mūsų, tad bendromis jėgomis kurkime ją šviesią, tiesos ir vienybės spinduliais apšviestą“.

Renginio svečią Rimantą Greičių pasveikino ir parašyti naujų knygų palinkėjo Gardamo parapijos klebonas Antanas Gylys, tarp jų vyko diskusija apie pokario laikus. Renginio pabaigoje buvo skaitomos eilės iš autoriaus knygų, moterų ansamblis atliko dainas, ilgai dar buvo bendraujama prie arbatos puodelio. Buvę mokiniai, kaimynai džiaugėsi galimybe susitikti su kraštiečiu, įsigyti jo knygų.

Susitikimo dalyviai bibliotekoje aplankė dvi parodas: Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo neformaliojo vaikų švietimo programos „Naminuko palėpė“ simegrafijos darbų ir Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Molinukas“ darbų parodą „Keramikos magija“ (vadovė Beata Vaitelienė).

 

Raimonda Lomsargytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Ramučių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai