Poezijos pavasaris Juknaičiuose

Pavasaris – tai metas, kai gamta atgyja ir nusidažo nuostabiomis spalvomis, o atbundantis gamtos grožis, pirmųjų pavasario gėlių kvapas pažadina poetinio žodžio troškimą. Galbūt dėl to balandžio mėnesį net du kartus juknaitiškiai buvo sukviesti į būrį pasiklausyti poezijos, muzikos ir dainų.

Pirmojo susitikimo „Grįžtantys paukščiai“ metu savo kūrybos eilėraščius skaitė juknaitiškė Eugenija Jefimovienė. Eugenija baltą popieriaus lapą prakalbino dar būdama moksleivė. Ji ypatingą norą širdies balsą išreikšti eilėmis pajuto Lietuvos atgimimo metu. „Eilės gimsta netikėtai, įkvėptos impulso – gražios gamtos, iš meilės šeimai ir žmonėms,“ – atviravo literatė.

Savo kūrybos eilėmis poezijos pavasarį praturtino svečias Eugenijus Šuldiakovas. Eilėraščių posmus keitė melodijos, atliekamos pianistės Kristinos Budvydytės-Mejerės bei juknaitiškio Vladislavo Panovo. Savo kūrybos melodijomis žavėjo Tatjana Petravičienė. Dainavo Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vadovė Jūratė Šukienė), Šilutės neįgaliųjų draugijos ansamblis (vadovas Antanas Kmita). Klausytojus užbūrė gitaros garsai ir Nikolajaus Filimonovo, Ado Nausėdos dainuojamoji poezija.

Antrasis renginys vyko balandžio 28 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale. Čia surengti literatūriniai pašnekesiai „Kaktuso aštrumo tas gyvenimas“, kurių metu žinoma Pamario krašto knygų suaugusiems ir vaikams autorė, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė Dalia Žibaitienė poezijos bei prozos gerbėjams pristatė savo kūrybą. Drauge su poete literatūriniuose pašnekesiuose dalyvavo ir jos knygų redaktorius, gerai pamario krašte žinomas lietuvių kalbos mokytojas, savojo krašto istorijos puoselėtojas  – Anatolijus Žibaitis.

Renginio pradžioje buvusi pedagogės D. Žibaitienės mokinė Birutė Jankauskienė padeklamavo savo mokytojos eilėraštį „Likimas“. Vėliau literatė pristatė savo knygas ir naujausią, jau dešimtąją, knygą „Tarp dienos ir nakties“. Eilės sujaudino ne vieną, atėjusį į susitikimą.

D. Žibaitienė sako, kad jos eilės yra tarsi paslaptis, kurią turi atrasti, išsiaiškinti pats skaitytojas. Autorė padovanojo Juknaičių bibliotekai dvi knygas ir palinkėjo skaitytojams, kad širdies šviesa nustelbtų nakties tamsą.

Apžvelgdama Anatolijaus Žibaičio knygą „Gardamo istorijos vingiai“ D. Žibaitienė pasidžiaugė knygos viršelio dailininkės Kristinos Blankaitės darbu, paskaitė keletą ištraukų iš knygos. Kruopštus, pasiaukojantis ne vienerių metų darbas davė rezultatą – taip gimė knyga apie Gardamo istoriją. Šiam leidiniui informacija po kruopelytę surinkta iš įvairiausių šaltinių. A. Žibaitis padovanojo Juknaičių bibliotekos skaitytojams knygą ir pakvietė ją skaitant pakeliauti po tikrų žemaičių žemę, pajusti Mažosios Lietuvos kvapą Žemaitijoje.

Literatūrinių pašnekesių dalyviai padėkojo knygų autoriams už prasmingai praleistą laiką, palinkėjo jiems sėkmės kūryboje.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai