Vaistažolių arbatos kvapas užbūrė vaikus ir tėvelius

Pievoms pasipuošus gražiausiais vasaros žiedais Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkės pakvietė šeimas į šiltą renginį. Biblioteka pakvipo magišku žolelių arbatos aromatu. Taip tęsiama projekto „Arbata iš metų į metus“ idėja.

Renginio dalyviai ne tik pasivaišino arbata, bet ir išgirdo apie jos naudą sveikatai. Buvo galimybė sužinoti apie arbatos ruošimo, skanavimo būdus bei aptarti knygas šia tema. Kiekvienas dalyvis skabė po lapelį nuo kvapniojo mėtos, melisos, ramunėlės, čiobrelio stiebo ir pasiruošė sau gardžios arbatos. Visi galėjo pasirinkti su kuo skanauti gėrimą – su šiuometiniu medumi ar namuose virta uogiene.

Arbatos ruošimo procesas apgaubė draugiška atmosfera. Dalyviai dalinosi patirtimi, kokią naudą gauname iš gamtos mums teikiamų turtų. Bibliotekininkė papasakojo apie įvairias vaistažoles, jų žaliavos rinkimą. Ji patarė, kad vaistažolių įsigyti reikia pas žolininkę, kuri tam specialius mokslus turi baigti. Nežinant augalo poveikio sveikatai, jis gali ir pakenkti, juk žolelės yra ne vien maistas, bet ir vaistas. Vėliau renginio svečiai susipažino su arbatų gaminimo receptais: „Anykščių šilelis“, „Senolių arbata“, „Saldžių sapnų“ ir t. t.

Smagu, kad bibliotekoje mielai leidžia laiką jaunos šeimos su savo atžalomis. Dėkojame Šilutės socialinių paslaugų Vaiko dienos centro socialinėms darbuotojoms Ramintai Miliauskienei ir Jūratei Bagdonavičei, kad su savo ugdytiniais lankosi bibliotekos renginiuose. Juk vasara toks smagus metų laikas, tad leisti jį reikia linksmai, nenuobodžiai, kad ir prie pačių paruoštos žolelių arbatos puodelio.

 

Liudmila Nausėdienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai