Pristatyta Maironio laiškų ir atsiminimų knyga

Minint poeto, kunigo, istoriko, atgimimo dainiaus Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) 155-ąsias gimimo metines per Lietuvą ritasi renginių banga. Ji pasiekė ir Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką. Rugpjūčio 30 d. šilutiškiai buvo pakviesti į knygos „Maironis: laiškai. Atsiminimai“ pristatymą, kuriame dalyvavo knygos sudarytojas, hum. m. dr. Eugenijus Žmuida ir kraštietė, literatūros kritikė, skaitovė Ramutė Dragenytė.

Pristatydamas knygą jos sudarytojas kalbėjo, kad tai yra daugelio žmonių ir daugelio kartų darbas. Maironio kūryba, jo rašytiniu palikimu, namais rūpinosi daugybė žmonių. Joje skelbiami laiškai, rašyti Maironio ir jam skirti; publikuojami Maironį pažinojusiųjų – jo giminaičių, buvusių mokinių, kolegų, meno žmonių – prisiminimai. Knyga skirta plačiam skaitytojų ratui, todėl atsisakyta mokslinio laiškų bei atsiminimų nagrinėjimo, nors patys laiškai bei atsiminimai pateikiami kiek galima labiau preciziškai, laikantis naujausių epistoliniams ir memuariniams leidiniams skirtų metodologinių reikalavimų, paliekant laiško autoriaus ar atsiminimų pateikėjo autentišką kalbą, tarminę, leksinę ar sintaksinę specifiką.

Renginio metu knygos ištraukas skaitė Ramutė Dragenytė. Folkloro ansamblio „Verdainė“ vadovė Regina Jokubaitytė visus susirinkusius pakvietė kartu giedoti giesmę, sukurtą pagal Maironio eilėraštį „Lietuva brangi“.

 

Virginija Degutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai