Moksleiviai robotikos žinių įgyja „Elektronikos kodo“ užsiėmimuose

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kiekvieną antradienį moksleiviams vyksta „Elektronikos kodo“ užsiėmimai, kurių metu mokoma naudotis LEGO EV3 robotais. Pradėjome šių metų sezoną su dviem grupėmis – iki 7 metų amžiaus ir vyresniais dalyviais.

Šiandien robotai vis dažniau naudojami kasdieniame gyvenime ir jau nebėra srities, kur jie nebūtų bandomi ar naudojami. Dabar namuose turime kompiuterius, rytoj turėsime robotus. Pasirinkę robotiką moksleiviai tampa šio kūrybinio proceso dalimi.

Užsiėmimo metu dalyviai susipažįsta su LEGO MINDSTORM EV3 robotų komplektais, patys konstruoja judančius, reaguojančius į aplinką, skleidžiančius įvairiausius garsus ir kovojančius vienas su kitu robotus, atlieka įvairiausias užduotis. Jų sukonstruoti robotai dalyvauja įvairiose varžybose, o nugalėtojai apdovanojami prizais. Robotukai – puiki priemonė sujungti įvairias mokslo kryptis: inžineriją, fiziką, matematiką, informatiką.

Pernai vienas paauglys sukonstravo robotą, gebantį važiuoti laiptais. Konstruojant tokį robotą reikėjo pasikliauti ne tik instrukcijomis, bet ir savo išmone. Vaikinas šį LEGO gigantą rinko kelias savaites.

Tad moksleivių užsiėmimuose laukia daugybė naujų atradimų, tereikia išlaisvinti savo fantaziją ir domėtis šiuolaikinėmis robotikos technologijomis.

Spausdinti
Facebook komentarai