Vilkyčių pirmokai susipažino su biblioteka

Rugsėjo 27 dieną Vilkyčių pagrindinės mokyklos pirmokai apsilankė  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale. Bibliotekininkė supažindino su bibliotekoje esančiomis knygomis, jų įvairove. Knygos jauniesiems skaitytojams dažniausiai būna iliustruotos, tekstas išspausdintas stambiu šriftu. Pirmokėlius labai sudomino garsinės knygelės.

Mokinukai sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytojais, kokių taisyklių reikia laikytis bibliotekoje ir kaip elgtis su knygutėmis. Jie klausėsi įgarsintos ir nuotaikingais paveikslėliais iliustruotos Eduardo Mieželaičio eiliuotos pasakos „Zuikis Puikis“. Paklausus, ar eidami į mokyklą vaikai vėluoja į pamokas ir linksmai pramogauja, atsakė, kad stropiai lanko pamokas ir nori greičiau išmokti gerai skaityti.

Pirmokų mokytojas Juozas Kaminskas didžiuojasi vaikų domėjimusi knygomis. Jau darželyje ir ikimokyklinėje klasėje mažyliams buvo sudarytos sąlygos dažnai lankytis bibliotekoje, įgyti pirmuosius bendravimo su knyga įgūdžius. Tad ateityje jaunieji skaitytojai pažadėjo toliau savarankiškai skaityti knygas.

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai