Dekupažo pamokos Inkakliuose

Rugsėjo 30 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Dekupažas“, kurį vedė jau daug metų šia technika besidominti Danguolė Nausėdienė.

Dekupažas – tai galimybė kiekvienam, net nemokančiam piešti, išreikšti save ir paįvairinti savo buitį unikaliais rankų darbo daiktais. Dekupažu puošti galima įvairių paviršių daiktus, išskyrus aliuminio ir nikelio, nes jie yra per daug glotnūs, tad klijai su šiuo paviršiumi gali paprasčiausiai nesukibti.

Technikos pavadinimas, kilęs iš prancūzų kalbos žodžio „decouper“, atspindi jos esmę – dekoruojami paviršiai išklijuojami popieriumi: nuo specialaus, skirto dekupažui, iki laikraščių iškarpų.

Šiuo metu yra gaminama įvairių priemonių dekupažui: specialus popierius, gruntai, klijai, lakai, sendinimo priemonės.

Edukacinio užsiėmimo pradžioje D. Nausėdienė skaidrėse rodė dekupažo darbus, po to supažindino su dekupažo technika. Dalyvėms teko pačioms išbandyti savo gebėjimus kuriant rankdarbius šia technika: gruntuoti lenteles, jas sendinti, karpyti ir klijuoti pačių pasirinktas iškarpas iš  servetėlių, lakuoti. Pirmasis mėginimas užbūrė ir visos dalyvės norėjo toliau kurti, gražinti pasirinktus daiktus.

 

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai