Literatūrinės protų varžytuvės ,,Augu skaitydamas“

Lapkričio 17 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale apsilankė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinių klasių moksleiviai bei ikimokyklinukai, lydimi jų mokytojų. Apsilankymo tikslas – klausimų, užduočių rungtynės interaktyvioje viktorinoje „Augu skaitydamas“ bei žinių apie skaitomas knygas patikrinimas. Viktorina vyko mokyklos salėje.

Ši viktorina vyksta jau keletą metų. Idėją tobulino ir įgyvendino mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė su buvusia Grabupių filialo bibliotekininke Šarūne Gerulyte.

Dalyvavo keturios komandos: „Mes skaitom knygas ir skaitysim visada“, „Gudručiai“, „Knygnešiai“ ir ,,Mes priklausomi nuo knygų“. Aktyvios buvo ir mokinių palaikymo komandos, triukšmingai palaikiusios savo draugus. Jos galėjo uždirbti papildomų taškų. Ikimokyklinukai irgi draugiškai priimti į besivaržančias komandas.

Visi buvo užsikrėtę įnirtingos kovos nuotaika. Garbingos komisijos narėmis tapo mokytojos Aldona Bagdonienė, Asta Justienė ir viešnia iš pasakos – Raudonkepuraitė.

Pirmoji užduotis buvo gana įdomi – reikėjo sugalvoti viktorinoje dalyvaujančių komandų pavadinimus. Dalyvauti viktorinoje kartu su skambia muzika ir žaidėjais atvyko Šarlio Pero pasakos ,,Raudonkepuraitė“ pagrindinė veikėja, nešina dideliu krepšeliu ir dainuodama dainelę. Ji pagyrė vaikus už tai, kad jie daug skaito, kuria, svajoja. Mokytoja D. Vaitkevičienė pritarė, jog mokinukai yra kūrybingi ir darbštūs: daug skaito, patys jau bando kurti. Buvo žiūrimas trumpo metražo filmukas apie moksleivio svajonę rašyti knygą.

Prasidėjus viktorinai, paskelbus taisykles visos komandos ėmėsi atsakinėti į klausimus, užrašydamos atsakymus lapuose su viktorinos klausimais. Vaikams sunkiausiai sekėsi paaiškinti patarles ir ištaisyti lietuvių kalboje vartojamus nelietuviškus žodžius. O įdomiausia buvo tuomet, kai reikėjo suvaidinti keturis pasakų personažus. Ikimokyklinukai burtų keliu ištraukė komandoms personažus, kuriuos teko vaidinti: Linos Žutautės Kakę Makę, Eduardo Mieželaičio Zuikį Puikį, lietuvių liaudies pasakos ,,Katinėlis ir Gaidelis“ bei Justino Marcinkevičiaus eiliuotos pasakos ,,Grybų karas“ veikėjus. Tuos, kas dar nebuvo skaitę šių knygų, Raudonkepuraitė pakvietė jas pasiimti  iš bibliotekos ir perskaityti. Vaikai žadėjo tai būtinai padaryti.

Keturių turų viktorinoje geriausiai pasirodė ir pirmą vietą laimėjo komanda „Mes priklausomi nuo knygų“. Kitos trys komandos irgi surinko nemažai taškų. Šmaikščios, įdomios bibliotekininkės ir mokytojos paruoštos užduotys – būtent tai buvo skirta vaikų kalbai, kalbos kultūrai, kūrybiškumui ugdyti ir lavinti, skaitymo metu įgytoms žinioms patikrinti.

Išklausius jaunųjų skaitytojų nuomonę nuspręsta projektą ,,Augu skaitydamas“ tęsti ir tobulinti.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai