Diskursas „Smurtas ir visuomenė“ nepaliko abejingų

Lapkričio 22 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje bendradarbiaujant su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariatu surengtas diskursas „Smurtas ir visuomenė“, kurio metu specialistai dalinosi gerąja darbo patirtimi, pristatė savo veiklą ir efektyviausius metodus kovojant su smurtu.

Dažnai kyla klausimas, ar smurtas mūsų kasdienybėje tapo norma? Kartais net nepastebime žodžiais smurtaujančių artimųjų ir kolegų, šeimoje tyliai kenčiančio artimo žmogaus, tėvai nemato poreikio įsitraukti į savo vaikų, patiriančių patyčias arba jas inicijuojančių, problemos sprendimą mokykloje, toleruojama žiniasklaidos skleidžiama informacija apie nusikaltimus bei smurto protrūkius ir leidžiama šias laidas stebėti mažamečiams vaikams.

Kasmet įgyjama vis daugiau žinių ir patirties kovojant su smurtu. Jo galima išvengti ir rasti daug tinkamų būdų jį sumažinti, kad nekentėtų vaikai, šeimos ir bendruomenės.

Pradedant diskursą „Smurtas ir visuomenė“ surengta ispanų režisieriaus C. E. Alendos ir J. E. Alendos trumpo metražo filmo „Rutina“ peržiūra. Čia minimalistiniais kadrais perteikiama vyro ir moters santykių rutina, kupina baimės ir smurto. Šis filmas buvo tarsi diskurso įžanga.

Marija Juškienė, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro konsultantė, pasisakė tema „Netoleruokime smurto“. Ji teigė, jog vien praėjusiais metais dėl smurto šeimoje pagalbos kreipėsi apie 50 000 žmonių, iš jų 80% – moterys. Dažniausiai patiriamas fizinis, psichologinis, seksualinis ar ekonominis smurtas. Anot M. Juškienės, smurtą patiriančiam žmogui pirmiausia reikia suteikti informaciją, kur jis galėtų gauti psichologinę ir teisinę konsultaciją. Beje, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centre teikiama nemokama anoniminė pagalba smurtautojų aukoms.

Smurto pasekmes sveikatai aptarė Agnė Venckutė, Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė. Pranešėja pabrėžė, jog smurtas daro didžiulę žalą asmenybės raidai, sukelia įvairius sveikatos sutrikimus.

Jurgita Pečiurienė, Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos Šilutės Probacijos skyriaus vyresnioji inspektorė, kalbėjo apie vykdomą veiklą. Anot jos, šiuo metu jų įstaigos prižiūrimiems asmenims vykdomos keturios elgesio pataisos programos

Pranešimą „Smurtauji? Baudžiamosios atsakomybės išvengti nepavyks“ parengė Nerija Ropienė, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji specialistė. Ji akcentavo tai, jog svarbu nukentėjusiajam patvirtinti faktą, kad prieš jį buvo smurtaujama. Tik tuomet policijos pareigūnai gali imtis atitinkamų veiksmų ir sulaikyti smurtautoją.

Diskurso pabaigoje N. Ropienė apdovanojo atminimo dovanėlėmis policijos rėmėjus, savanoriškai padedančius pareigūnams jų nelengvame darbe.

 

Žaneta Jokužytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai