Kalėdų šviesoje pakalbėti…

Jau septintą kartą skaitytojus ir knygos bičiulius telkianti akcija „Knygų Kalėdos“, globojama Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas, prisijungdamas prie šios akcijos, gruodžio 8 d. kvietė ikimokyklinukus, pradinukus ir 5–6 klasių mokinius į Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ teatro „Drugelis“ spektaklį „Angelų pasaka apie vaivorykštę“ (rež. Laura Šakurskytė-Žilinskienė).

Akcijai „Knygų Kalėdos“ skirtas rytmetys prasidėjo eilėmis. Vaikų buvo paklausta, ar jie žino kas yra adventas. Visi atsakė, kad tai yra atėjimas. Tad iškilo kitas klausimas: „O kas gi ateina?“ Vėl visi sušuko: „Kalėdos“. Adventas yra geras laikas pamąstyti apie tai, kas iš tikrųjų mums svarbu, ko mums reikia, ką mes galime duoti kitiems. Tai yra susikaupimo metas.

Spektaklio režisierė Laura Šakurskytė–Žilinskienė visiems susirinkusiems papasakojo apie spektaklį ir pristatė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ aktorius. Vaikams ir suaugusiems labai patiko šis pasirodymas. Spektaklis „Angelų pasaka apie vaivorykštę“ nepaliko nė vieno abejingo neįgaliųjų atžvilgiu. Pasibaigus spektakliui visi norintys buvo pakviesti nusifotografuoti su naujais draugais.

Pasibaigus spektakliui vyko edukacinis užsiėmimas „Kalėdinių atvirukų gamyba, įrašant palinkėjimus sau ir savo draugui“, dalyvaujant šeštos klasės mokiniams. Vieni vaikai atvirukus gamino tėveliams, kiti – draugams, treti – mokytojams. Kiekvienas iš jų žinojo, kam jį skirs ir ką norės palinkėti. Mokiniams taip patiko atvitukų gaminimo procesas ir pats rezultatas, kad jie kūrė net po keletą atvirukų.

Džiugu, kad dalyvius sudomino ši veikla. Jie ir kitą savaitę bus pakviesti gaminti kalėdinius atvirukus.

 

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai