Susitikimas su meno kūrėja Violeta Astrauskiene Pašyšiuose

Persmelkti artėjančių Kalėdų dvasios visi skuba daryti gerus darbus. Jau septintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas savo bibliotekai. Ši akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius sutelkiančiu judėjimu. Juk knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam. Šiuo prieškalėdiniu laikotarpiu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas organizuoja įvairius renginius, kuriuose kviečiama dalyvauti ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neatradę bibliotekos.

Akcijos ,,Knygų Kalėdos“ renginių ciklas pradėtas Violetos Astrauskienės kūrybos pristatymu. Gruodžio 8 d. viešnia pristatė naujausią savo knygą ,,Elegijos Lakonikos“. Autorė kalbėjo, kad tai yra simbolių kalba parašytas tekstas, šiek tiek filosofinis, jame skaitytojas ras iš pasąmonės atplaukusių refleksijų, tylaus liūdesio ar ilgesio nuotaikų, kurios V. Astrauskienei asocijavosi su skaičiais, metų laikais ir savaitės dienomis. Visi knygoje pateikti tekstai iliustruoti autorės piešiniais, kurių pagrindinis veikėjas – angelas. Šių tekstai išsiskiria tuo, kad visi žodžiai prasideda ta pačia raide. Tiesiog nesuvokiama, kaip galima parinkti žodžius, taip puikiai atskleidžiančius teksto esmę, turinčius gilią mintį ir prasidedančius ta pačia raide.

V. Astrauskienė renginio metu pristatė ne tik savo knygą, bet ir grafikos darbų parodą ,,Laiko dulkes nupūtus“. Jos darbuose dominuoja angelas. Parodą sudaro trys ciklai: ,,Subyrėjęs pasaulis“, ,,Gyvenimo trupiniai“ ir ,,Lašas būties“.  Darbai, anot autorės, gimė vakaro pasisėdėjimo su mama metu, jie persmelkti melancholijos, savęs ieškojimų. Daugelyje galime atrasti ir didžiąją autorės aistrą – meilę gimtajam kraštui, Švėkšnai. „Myliu savo kraštą, miestelį Švėkšną, noriu garsinti jos praeitį ir dabartį, žmones. Jeigu kas nors iš manęs atimtų Švėkšną, nukirstų mano šaknis“, – kalbėjo V. Astrauskienė.

Susitikimo metu autorė pristatė ir Pašyšių bibliotekai padovanojo kitą savo knygą „Švėkšniškių draugija „Tėviškė“ nuo XX a. antrojo dešimtmečio iki šių dienų“. Knygos viršelį puošia atversta knyga, iš kurios tarsi išplaukia Švėkšnos miestelis su savo žmonėmis, istorija, įspūdinga bažnyčia. Per visus knygos puslapius keliaujantis piešinukas su ginkmedžio šakele – atmintį simbolizuojantis lapelis.

Viešnia dalijosi prisiminimais iš Suomijoje vykusio tarptautinio poezijos festivalio „ePublisher“, kuriame ji pristatė savo kūrybą. V. Astrauskienė dalijosi ateities planais ir ragino visus susirinkusiuosius ieškoti įdomios veiklos, niekada neatsisakyti pabandyti kurti.

V. Astrauskienei padėkota už dovaną, geranoriškumą, bendradarbiavimą, linkėta kūrybingų metų. Renginio pabaigoje dalyviai prie arbatos puodelio diskutavo apie pojūčius, kuriuos sukėlė autorės kūryba. Pasidžiaugta menininkės savitu stiliumi. Ji paraginta tęsti kūrybinius ieškojimus, įgyvendinti naujas idėjas ir toliau bendradarbiauti su biblioteka, pristatant bendruomenei savo kūrybą.

Meno kūrėjos V. Astrauskienės paroda Pašyšių bibliotekoje bus eksponuojama iki 2018 m. sausio 12 d.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai