Literatūros popietė „Knygos skleidžia šilumą“

Žemę užklojus puriam sniegui į širdį pasibeldžia šventinė nuotaika. Kalėdų laukia ir dideli, ir maži. Gruodžio 15 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko akcijai „Knygų Kalėdos“ skirta literatūros popietė „Knygos skleidžia šilumą“, kurioje dalyvavo Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus ikimokyklinukai, pradinukai ir jų tėveliai, seneliai.

Visą savaitę bibliotekoje vaikai rinkosi į knygų skaitymo valandėles, tad popietė pradėta nuo įdomiausių knygų rinkimo. Plazdenant žvakės liepsnai skaitytos įvairios pasakos, nuotykių apsakymai. Surengtas geriausio skaitovo konkursas. Pirmiausia skaitė pirmų, antrų klasių mokiniai, dar tik besimokantys raidžių. Skaitant kūrinį apie Kalėdų žvaigždę, nuspręsta papuošti salę tokiomis pačiomis Kalėdų žvaigždėmis.

Kitos dienos popietėje skaitė trečių, ketvirtų klasių mokiniai. Kilo idėja skaityti knygutę ne tik gimtąja kalba, bet ir angliškai. Skaityta knyga „Berniukas ir jūra“. Tai yra paveikslėlių knyga, kurioje rašoma, kaip mažo berniuko sieloje, apimtoje grožio, paslapties ir gamtos didybės, gimsta ir stiprėja labai gilūs bei šviesūs jausmai. Kiekvieną kartą ateidamas prie jūros berniukas entuziastingai bendrauja su savo nematomu draugu, kurio balsą girdi kriauklelėje. Perskaičius kūrinį, popieriaus lapuose vaikai nupiešė svajonių laivus, jūros gyventojus – įvairias žuvytes ir kriaukles. Iš nupieštų piešinių sukurta Kalėdų eglutė, o jos viršūnėje iškelta perskaityta knyga ,,Berniukas ir jūra“.  Įsiamžinti prie šios eglutės norėjo visi. Pradinukai pagal savo piešinius žadėjo parašyti rašinėlius lietuvių kalbos pamokose.

Popietės metu vaikus nudžiugino atskriejusi Žiema ir jos anūkė Skaistė, kuri eilėmis apie žiemą sukvietė jaunuosius aktorius iš ketvirtos klasės suvaidinti lėlių spektaklį ,,Kalėdų žvaigždė“. Tai yra pasaka apie du angelus, kurie buvo draugai, bet vieną dieną susipyko ir tapo geruoju bei bloguoju angelais. Blogasis angelas pavogė Kalėdų žvaigždę, visi nusiminė, kad nebebus Kalėdų, šventinės ramybės, eglutės puošimo, bet gerasis angelas išgelbėjo žvaigždę ir buvo papuošta eglutė, sugrįžo Kalėdos, Kalėdų Senelis ir jo nykštukai.

Skambant muzikai visi vaišinosi Žiemos ir jos anūkės Skaistės vaišėmis, lipdė Senius Besmegenius. Sniego gniūžtes padėjo lipdyti ir mokytojos. Dalyviai ieškojo paslėptų kalėdinių žodžių. Renginio pabaigoje vaikai buvo pagirti už gerus darbelius, kūrinius, talentus. Padėkos raštais apdovanoti vaikai, padovanoję bibliotekai knygų.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai