Žaidžiame lėlių teatrą

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale gruodžio 16 dieną rinkosi pradinių klasių mokiniai ir jų draugai, Rusnės Vaikščiotojų būrelio nariai, vadovaujami pedagogės Dalios Kubilienės. Vaikai pristatė visus metus edukacinių užsiėmimų metu siūtas pirštinių ir pirštų lėles, žaidė su jomis ir vaidino.

Advento metu prabyla gyvūnėliai, tad ir renginio dalyviai Vytės Nemunėlio eiliuotos pasakos „Meškiukas Rudnosiukas“ žodžiais bandė prakalbinti lėles – meškų šeimyną, vilką, lapę, kiškius, bitutes. Jaunieji aktoriai greitai pajuto jų vaidinamų personažų išskirtinius bruožus, entuziastingai kūrė charakterius. Žinoma, kaip galima išlikti abejingu vaidinant miške, kur ir medžiai, ir grybai skleidžia kalėdinių meduolių kvapą, o aktoriai, vaidinantys meškų šeimyną, laižo tikrą liepų medų, suneštą iš Rusnės pievų. O kur dar saldi žolelių arbata… Laikas prabėga nepastebimai. Paisbaigus spektakliui kiekvienas personažas palinkėjo draugams ir žiūrovams gražių Kalėdų, visų svajonių išsipildymo, pakvietė nepamiršti šalia mūsų esančių mažųjų brolių – gyvūnėlių.

Pažaidus žaidimą, palaipsniui virtusį pirštinių lėlių spektakliu, dalyviams kilo tik vienas klausimas – ar kitais metais vėl bus galima siūti lėles, vaidinti ir žaisti. Žinoma, bus galima, kadangi pasakų niekada nebūna per daug.

Dėkojame rusniškei siuvėjai Jūratei Vismantienei, kuri daug padėjo, pamokė pirmą kartą įveriant siūlą į adatą, kerpant, modeliuojant ir gaminant gal paprastas, tačiau vaikams taip brangias lėles.

 

Auksė Čėsnienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

 

Spausdinti
Facebook komentarai